Nie żyje kultowy gwiazdor TVP Adam Słodowy. Jego żona przekazała najgorszą wiadomość

Nie żyje kultowy gwiazdor TVP Adam Słodowy. Jego żona przekazała najgorszą wiadomość Źródło: .

Adam Słodowy nie żyje. Potworną wiadomość o śmierci gwiazdora TVP przekazała jego pogrążona w żałobie żona. To wielka strata, która wstrząsnęła Polakami, i z którą trudno będzie się uporać.

Adam Słodowy przez lata cieszył oko widzów, pojawiając się w jednym z popularniejszych programów w TV. Gdy w końcu odszedł na zasłużoną emeryturę, wierni fani wciąż chętnie dowiadywali się o największych nowinkach z jego życia i to właśnie oni przeżyli prawdziwy szok, gdy dokładnie 4 lata temu ze zdrowiem gwiazdora zaczęło być coraz gorzej. Nikt jednak nie podejrzewał, że śmierć przyjdzie tak szybko i tak niespodziewanie. 

Lata na antenie TVP 

Postaci Adama Słodowy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a w szczególności tym, którzy wychowali się w latach 50. To właśnie wtedy na TVP był emitowany kultowy program "Zrób to sam", na którego czele stanął Słodowy. To jednak nie jedyne zasługi, za które go kojarzono. Był również wykładowcą w Oficerskiej Szkole Artylerii Przeciwlotniczej w Koszalinie, a także w Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie z kolei uzyskał stopień majora.

Od 1961 do 1978 był redaktorem Naczelnej Redakcji Programów Oświatowych i Dziecięcych TVP, a w 1983, po zrealizowaniu 505. programu, odszedł z telewizji na emeryturę. Fanom trudno było się z tym pogodzić, jednak szanując decyzje swojego ulubieńca dalej chętnie wracali do programów z jego udziałem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Adam Słodowy nie żyje 

Przypominamy, że dokładnie 4 lata temu gwiazdor doznał udaru, co było tragicznie przełomowym momentem dla jego zdrowia. Od tamtej chwili czuł się coraz gorzej, choć starał się nie mówić o tym zbyt wiele. Co gorsza, równo tydzień temu świętował swoje 96 urodziny, jednak niemal od razu trafił do szpitala, o czym mówiła jego żona. To właśnie ona przekazała tragiczną wiadomość o nagłej śmierci ukochanego w nocy z 10 na 11 grudnia. 

Dzisiaj grzeje: 1. 2-letnia dziewczynka zabiła swoją mamę. Kobieta umierała na jej oczach

2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Barw Szczęścia" i wielu innych. Druzgocące doniesienia

Jak wyznała dla RMF24, gdyby nie poprzedni udar, Adam z całą pewnością dożyłby 100, a nawet i więcej lat. Niemniej, teraz pozostały już jedynie miłe wspomnienia z nim związane, które zapewne jeszcze przez długi czas będą zaprzątać myśli rodaków. Niespodziewana śmierć Słodowego to wstrząs, z którym trudno będzie się pogodzić. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Wyrazy głębokiego współczucia dla bliskich.

Post udostępniony przez Pikio (@pikio.pl)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  2. Emerytura przed 60. rokiem życia. Pomysł czeka tylko na realizację
  3. Syn Beaty Szydło podjął druzgocącą decyzję, ma już dość. Po jego słowach matka będzie wściekła
  4. Lekarze nie mieli innego wyjścia. Żona Krzysztofa Krawczyka przekazała nowe informacje ws. zdrowia gwiazdora
  5. Karetka pod domem Kaczyńskiego. PiS milczy

Źródło: rmf24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News