Wygląda na to, że pech polskich himalaistów się nie kończy. Jeszcze nie tak dawno cała Polska żyła sprawą Mackiewicza, a teraz doszło do nowej tragedii.  Jeden nie żyje, drugiego próbuje ratować Adam Bielecki. 

Adam Bielecki już raz zasłynął swoją heroiczną postawą, kiedy bez wahania ruszył na ratunek Tomaszowi Mackiewiczowi i Elisabeth Revol. Teraz ponownie naraża życie, by pomóc innemu himalaiście.

Adam Bielecki rusza z odsieczą

Tragiczne informacje napływają z Karakorum. W trakcie wspinaczki zaginął Siergiej Glazunow, a jego partner Aleksander Gukow utknął na wysokości bez sprzętu. Sytuacja przypomina pamiętny przypadek Mackiewicza i Revol. Adam Bielecki i Andrzej Bargiel od razu i bez wahania zaangażowali się w akcję ratunkową.

Tragiczny wypadek miał miejsce w drodze na szczyt Latok I. Wspinacze próbowali go zdobyć od strony północnego filaru – tą drogą jeszcze nikomu nie udało się dostać na szczyt.

– Zostali przetransportowani do bazy pod Latok I, niestety w tej chwili pogoda uniemożliwia lot powyżej bazy – podaje portal wspinanie.pl. Bieleckiemu i Bargielowi towarzyszy jeszcze David Goettler, wspinacz niemieckiego pochodzenia.

Uwięziony himalaista jest w strasznie trudnej sytuacji. Po ścianie przetaczają się lawiny kamienne. Miejmy nadzieję, że akcja ratunkowa przyniesie skutki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spisek za kulisami?! Kaczyński i Duda zrobili Polaków w balona
  2. Kandydat na prezydenta w furii. „Z ciebie jest po prostu ch*j”
  3. Patryk Jaki przegra wybory przez własnego brata?! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  4. Ten pies przeszedł gehennę. Odcięte uszy i poderżnięte gardło, nikt mu nie pomógł
  5. Tragiczny wypadek polskiego polityka! Nie żyje niewinny chłopak
Adam Bielecki, Denis Urubko i Elisabeth Revol
Fot. Facebook/Adam Bielecki
Polak
fot. pxhere.com

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]


Skandaliczne zdrady znanych Polaków [ZDJĘCIA]

Źródło: sportowefakty.pl

Dziennikarka portalu Pikio.pl, reporterka WTV, publicystka w HGA Media. Doświadczenie nabywała m.in. w telewizji TVN.