Znowu dramat himalaistów! Jeden nie żyje, Bielecki próbuje ratować resztę

Znowu dramat himalaistów! Jeden nie żyje, Bielecki próbuje ratować resztę

Wygląda na to, że pech polskich himalaistów się nie kończy. Jeszcze nie tak dawno cała Polska żyła sprawą Mackiewicza, a teraz doszło do nowej tragedii.  Jeden nie żyje, drugiego próbuje ratować Adam Bielecki. 

Adam Bielecki już raz zasłynął swoją heroiczną postawą, kiedy bez wahania ruszył na ratunek Tomaszowi Mackiewiczowi i Elisabeth Revol. Teraz ponownie naraża życie, by pomóc innemu himalaiście.

Adam Bielecki rusza z odsieczą

Tragiczne informacje napływają z Karakorum. W trakcie wspinaczki zaginął Siergiej Glazunow, a jego partner Aleksander Gukow utknął na wysokości bez sprzętu. Sytuacja przypomina pamiętny przypadek Mackiewicza i Revol. Adam Bielecki i Andrzej Bargiel od razu i bez wahania zaangażowali się w akcję ratunkową. Tragiczny wypadek miał miejsce w drodze na szczyt Latok I. Wspinacze próbowali go zdobyć od strony północnego filaru - tą drogą jeszcze nikomu nie udało się dostać na szczyt. - Zostali przetransportowani do bazy pod Latok I, niestety w tej chwili pogoda uniemożliwia lot powyżej bazy - podaje portal wspinanie.pl. Bieleckiemu i Bargielowi towarzyszy jeszcze David Goettler, wspinacz niemieckiego pochodzenia. Uwięziony himalaista jest w strasznie trudnej sytuacji. Po ścianie przetaczają się lawiny kamienne. Miejmy nadzieję, że akcja ratunkowa przyniesie skutki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Spisek za kulisami?! Kaczyński i Duda zrobili Polaków w balona
  2. Kandydat na prezydenta w furii. „Z ciebie jest po prostu ch*j”
  3. Patryk Jaki przegra wybory przez własnego brata?! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  4. Ten pies przeszedł gehennę. Odcięte uszy i poderżnięte gardło, nikt mu nie pomógł
  5. Tragiczny wypadek polskiego polityka! Nie żyje niewinny chłopak
Adam Bielecki, Denis Urubko i Elisabeth Revol Fot. Facebook/Adam Bielecki Polak fot. pxhere.com Źródło: sportowefakty.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News