Jak ustalił RMF24, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała czterech mężczyzn, którzy planowali ataki terrorystyczne na terenie Polski. Przy niedoszłych zamachowcach znaleziono prawdziwy arsenał broni i ładunków wybuchowych.

Dziennikarze RMF24 dotarli do informacji o zatrzymaniu czterech mężczyzn przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy planowali zamachy na terenie całej Polski. Przy mężczyznach znaleziono ogromne zapasy broni i ładunków wybuchowych m.in. krótką oraz długą broń maszynową, tysiące sztuk amunicji oraz kilka kilogramów materiałów wybuchowych. Wciąż trwają przeszukania w kilkunastu kryjówkach na terenie całego kraju.

Zatrzymani zamachowcy usłyszeli już zarzuty, jednak służby nie podają dokładniejszych informacji. Wiadomo jedynie, że dwóch z nich to Polacy – 57-letni Wojciech K. spod Olsztyna oraz 45-letni Krzysztof G.

Wcześniej amerykański wywiad ostrzegał polskie władze o bardzo wysokim prawdopodobieństwie ataku terrorystycznego podczas Światowych Dni Młodzieży i Szczytu NATO, który odbędą się w najbliższych tygodniach.

ZOBACZ TAKŻE – CIA ostrzega przed zmasowanymi zamachami w Warszawie w najbliższych tygodniach

To już zresztą drugie zatrzymanie zamachowców. Na początku maja br. do mediów przedostała się informacja o udaremnieniu przez polskie służby zamachu na Światowe Dni Młodzieży. Islamscy terroryści planowali zorganizować zamach na uczestników imprezy. Z ustaleń mediów wynika, że planowali wjechać w tłum setek tysięcy pielgrzymów – wracających z końcowych uroczystości – samochodami terenowymi z uzbrojonymi po zęby terrorystami wewnątrz.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rmf24

...

Zobacz również