ABSURDALNY pomysł prezydenta Austrii. Chce by wszystkie kobiety nosiły burki

ABSURDALNY pomysł prezydenta Austrii. Chce by wszystkie kobiety nosiły burki Źródło: źródło: mazohlmazohl.com, khojkhabarnews.com

Wywodzący się z frakcji Zielonych prezydent Austrii, Alexander Van der Bellen zszokował swoją wypowiedzią Austriaków. Oświadczył bowiem, że austriackie kobiety niebawem będą solidaryzowały się w nietypowy sposób z muzułmankami. Cała ta akcja ma być odpowiedzią na narastającą na kontynencie islamofobię.

Van der Bellen wywołał zdziwienie wśród tłumu młodzieży, z którym spotkał się w Domu Unii Europejskiej w Wiedniu. Jak bowiem stwierdził, niedługo nadejdzie dzień, w którym austriackie kobiety niewyznające islamu, założą burkę. Zdaniem prezydenta Austrii, to będzie najlepszy sprzeciw wobec narastającej w Europie islamofobii. - Nie tylko muzułmanki mogą nosić burki. Faktycznie coraz bardziej rozszerza się islamofobia. Jak tak dalej pójdzie, w końcu nadejdzie dzień, w którym będziemy musieli poprosić wszystkie kobiety, aby założyły burkę. To będzie wyraz solidarności wobec tych kobiet, które noszą burkę z powodów religijnych - mówił Van der Bellen. Co więcej, porównał muzułmanów w Europie do Żydów podczas II Wojny Światowej. Jak oświadczył bowiem, swój pomysł z burkami zaczerpnął z historii Danii, która w podobny sposób buntowała się przeciw polowaniu na Żydów. Nieżydowscy obywatele tego kraju podczas wojny paradowali po ulicach miast z gwiazdami Dawida na ramieniu w ramach protestu. - Myślę, że to wcale niegłupi pomysł. Duńczycy podczas okupacji niemieckiej w trakcie drugiej wojny światowej zrobili coś podobnego. Obywatele niebędący Żydami nosili wówczas gwiazdę Dawida jako symboliczny i faktyczny gest oporu - podsumował prezydent.

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu