80-latek mówił, że jedzie do babci. Motorniczy pokazał klasę

80-latek mówił, że jedzie do babci. Motorniczy pokazał klasę Źródło: źródło: telecare24.co.uk, facebook.com/mpkpoznan

Brawa dla tego motorniczego. Mężczyzna doskonale wiedział, jak zachować się w tej trudnej sytuacji. Dzięki swojej akcji uratował zdrowie, a może i nawet życie zagubionego staruszka.

Jeszcze w poniedziałek do Centrali Nadzoru Ruchu MPK zgłosiła się policja, która zgłosiła zaginięcie 80-latka, który ma problemy z pamięcią. Mężczyzna miał podróżować losowymi autobusami i tramwajami. Funkcjonariusze prosili o zwrócenie uwagi na postać chorego staruszka.

Każdy z pracowników MPK zapoznał się z sylwetką i rysopisem poszukiwanego 80-latka. Mundurowi liczyli na owocną współpracę i odnalezienie mężczyzny. Nie pomylili się. Motorniczy siedzący za sterami tramwaju numer 18 znalazł zagubionego mężczyznę.

80-latek został odnaleziony we wschodniej części miasta, na przystanku Kórnicka. Motorniczy Rafał rozpoznał w stojącym na stacji staruszku poszukiwanego. Podszedł do niego i zapytał się, gdzie ten się udaje. 80-latek beztrosko odpowiedział, że do swojej babci. Pan Rafał wiedział, co robić. Na miejscu niebawem pojawiła się policja.

Dzięki trzeźwej ocenie kierowcy tramwaju udało się uratować 80-latka przed poniewierką. Ta mogła odcisnąć piętno na zdrowiu, a nawet życiu staruszka. Bez wątpienia, panu Rafałowi należą się brawa.

źródło: facebook.com/mpkpoznan pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News