6-latek spędził za karę 15 godzin na balkonie. Jego stan jest krytyczny

6-latek spędził za karę 15 godzin na balkonie. Jego stan jest krytyczny Źródło: źródło: publicdomainpictures.com, thehjellejar.com

Za kontrowersyjne metody wychowawcze dwoje opiekunów z Belgii może trafić na wiele lat do więzienia. Bardzo surowo ukarali swoje dziecko za myszkowanie w kuchni. Dziecko w wyniku kary trafiło do szpitala w stanie krytycznym.

31-letnia kobieta i jej 10 lat młodszy partner nie mieli litości dla 6-letniego chłopca. Kiedy malec o 5:00 rano w dzień po II święcie Bożego Narodzenia szukał czegoś do jedzenia w kuchni, został bezlitośnie ukarany. Matka wraz z partnerem podjęli decyzję o wystawieniu chłopca na balkon.

6-letnie dziecko spędziło na zewnątrz 15 godzin - od 5:00 do 20:00. Jego matka była niewzruszona pomimo tego, że na dworze utrzymywała się temperatura rzędu 3 stopni Celsjusza. Balkon nie był usytuowany od strony ulicy, a od strony zabudowań, dlatego też trudno było dojrzeć chłopca na balkonie.

W końcu po 15 godzinach gehenny 6-latka, anonimowy telefon zawiadomił policję o całej sprawie. Kiedy policjanci zjawili się na miejscu nie tylko ściągnęli malca z balkonu, ale wezwali też karetkę. Wyziębiony malec był w stanie krytycznym - do teraz lekarze walczą ze skutkami wyziębienia i niedożywienia. Jego matka wraz z partnerem wyrzucili go bowiem na balkon w tym, w czym zastali go w kuchni - w piżamie.

Oprócz chłopca, policja zajęła się też jego siostrą. Dziewczynka także wyglądała na skrajnie zaniedbaną. Co więcej, w trakcie całej akcji okazało się, że dzieci nie były nigdy zarejestrowane w Belgii, nie chodziły też do żadnej ze szkół. Policjanci podejrzewają, że było tak dlatego, bo ich opiekunowie chcieli ukryć to, że znęcali się nad maluchami.

31-letnia matka i jej 21-letni partner zostali już aresztowani. Parze grozi 30 lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News