"500 zł na dziecko" obejmie również imigrantów

"500 zł na dziecko" obejmie również imigrantów

Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, świadczenie "500 zł na dziecko" obejmie również imigrantów mieszkających w Polsce. Ze sztandarowego projektu PiS może skorzystać nawet 100 tysięcy imigrantów spoza UE przebywających w Polsce. 

Jak oświadczyła podczas spotkania z dziennikarzami, Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, program "500 zł na dziecko" obejmie również imigrantów przebywających w Polsce na czas określony lub posiadających prawo do pobytu stałego.

 - Zapis ustawowy jest taki, że cudzoziemiec (spoza UE - przyp. red.) będzie miał prawo do świadczenia wychowawczego jeżeli rodzina zamieszkuje na terenie Polski. Są takie dane, które mówią, że karta stałego pobytu może obejmować 100 tys. osób - powiedziała mediom Elżbieta Rafalska.

Wcześniej informacje o "500 zła na dziecko" dla muzułmańskich imigrantów potwierdził wiceminister resortu pracy, Bartosz Marczuk, który był wypytywany przez dziennikarza money.pl o świadczenia dla muzułmańskich imigrantów, którzy będą chcieli się osiedlić w Polsce na stałe.

 - Co do zasady, jest taka zasada przyjęta, że te osoby, które chcą wiązać z nami swoją przyszłość, czyli tutaj się osiedlając, dostają pozwolenie na pracę, tutaj też wychowują swoje dzieci - będą miały prawo do świadczenia 500 zł na dziecko - powiedział w rozmowie z money.pl, wiceminister pracy.

Jednocześnie nie wszyscy polscy imigranci pracujący za granicą będą mogli skorzystać ze świadczenia.

 - Te kwestie są uregulowane w koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Jeżeli ktoś pracuje w Wielkiej Brytanii i korzysta z tamtych świadczeń rodzinnych, to nie korzysta wtedy ze świadczenia wychowawczego - poinformowała Rafalska.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: wpwprost / radio zet / se / nacjonalista

Następny artykuł