Zapadły najważniejsze zmiany w 500 plus
Pixabay - @Fz
Piotr Bernaciak - 10 Maja 2019

Zapadły najważniejsze zmiany w 500 plus. Fatalna informacja dla rodziców niepełnosprawnych dzieci

500 plus ma ulec zmianie już w najbliższym czasie. Od kilku miesięcy wiadomo było, że od teraz świadczenie będzie przysługiwać także na pierwsze dziecko, co ucieszyło wiele osób. Pojawiły się również gorsze wiadomości, które dotyczą rodziców niepełnosprawnych dzieci.

500 plus od paru lat jest tematem społecznej dyskusji. Większość osób ocenia pomysł partii rządzącej pozytywnie, choć zdarzają się również głosy ludzi, którzy wyrażają swój niepokój o budżet państwa po rozdaniu świadczeń niemal każdej polskiej rodzinie. Z pewnością zostanie on uszczuplony o ogromną kwotę, jednak ogólny odbiór projektu jest umiarkowanie pozytywny.

Niedawno potwierdzono zmiany, które są kluczowe dla całego świadczenia. Ucieszyły one niemal każdego Polaka, zwłaszcza tych najmłodszych, jednak i tym razem nie zabrakło opinii negatywnych. Pochodzą one tym razem od rodziców osób niepełnosprawnych. Wiele wskazuje na to, że nie będą oni mogli liczyć na żadne dodatkowe świadczenie związane z trudną sytuacją w ich rodzinie.

Na wizji TVN pojawił się karzełNa wizji programu TVN pojawił się karzeł. Oburzająca reakcja jednej z uczestniczek, widzowie nie dowierzaliCzytaj dalej

500 plus przejdzie w najbliższym czasie rewolucję

Senat ostatecznie przegłosował poprawki związane z projektem 500 plus, które były zapowiadane już od dłuższego czasu. Politycy partii rządzącej obiecywali, że rozszerzą popularne świadczenie także na rodziny, które mają tylko jedno dziecko. Pomysł ten spotkał się z dobrym przyjęciem wśród społeczeństwa, jednak stało się jasne, że od ogłoszenia pomysłu do wprowadzenia go w życie jest długa droga.

Po obradach w Sejmie ostatecznie projekt trafił do Senatu, który przegłosował go niemal jednogłośnie. Na 95 głosujących jedynie jeden senator był przeciwko, a dwóch wstrzymało się od głosu. Wszystko zostało ustalone bez przyjęcia poprawek, co może wywoływać dyskusje. Dowiedzieliśmy się, że na dodatkowe świadczenia nie będą mogli liczyć rodzice dzieci niepełnosprawnych, choć pojawił się taki pomysł.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Jan Rulewski prosił o to, by rodzice takich dzieci mogli dostawać świadczenie w wysokości 1000 złotych, jednak poprawka ta została odrzucona, w związku z czym zmiany w projekcie zostały wprowadzone w takiej postaci, w jakiej zgłosiło je Prawo i Sprawiedliwość. Pojawił się jeszcze jeden kontrowersyjny punkt w projekcie zmian, który nie każdemu może się spodobać.

500 plus zostanie zmienione

Dowiedzieliśmy się, że świadczenie przysługiwać będzie także cudzoziemcom, nawet tym, których rodzina nie ma centrum interesów życiowych na terenie naszego kraju. Nie każdy zgadza się z taką wersją projektu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

anna przybylskaTak zmieniała się Oliwia Bieniuk. Nastolatka coraz bardziej przypomina zmarłą mamęCzytaj dalej

Już teraz wiadomo, że po zmianach ze świadczenia korzystać będzie aż 6,8 miliona dzieci. W tej grupie znajdują się aż 2 miliony jedynaków, którzy stanowią liczną grupę w Polsce. Na 500 plus państwo wydaje około 23 miliardów złotych rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz zdobyła się na szokujące wyznanie. „Chcę ładnie wyglądać w trumnie”
  2. Nie żyje znana prezenterka. Policja oskarża jej męża
  3. Do Polski nadciąga niż Yukon. TVN przekazuje niepokojące prognozy synoptyków
  4. Najgorsza wiadomość obiega media. Wielki Polak nie żyje
  5. Tragiczna wiadomość, nie żyje znany polski dziennikarz. Przegrał walkę z chorobą
  6. Nagle, na oczach widowni oświadczył się Kasi Glince! Totalnie zaskoczona gwiazda, będzie głośny ślub?

anna muchaTe gwiazdy pozbyły się fałdek. Ich metamorfozy przyprawiają o zawrót głowy!Czytaj dalej

źródło: Rzeczpospolita

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News