Nie 500, a 1500 złotych na dziecko. Wystarczy spełnić jeden warunek

Nie 500, a 1500 złotych na dziecko. Wystarczy spełnić jeden warunek Źródło: Pixabay/BeatriceBB

500 plus to projekt, z którego korzysta bardzo wiele polskich rodzin. Po wprowadzonych zmianach dodatkowe środki trafią do jeszcze większej liczby dzieci. Co więcej, można będzie wkrótce otrzymać 1500 zł zamiast 500 zł. Wystarczy być czujnymi i pamiętać o jednym bardzo ważnym warunku do spełnienia.

W 500 plus szykują się wielkie zmiany. Kilka dni temu zapadła decyzja, zgodnie z którą nikt nie będzie już poszkodowany. Dodatkowe środki będzie można otrzymać również na pierwsze dziecko, a kryteria dochodowe nie będą już brane pod uwagę. Nowe zasady ucieszyły bardzo wielu rodziców.

500 plus na nowych zasadach zacznie być wypłacane już wkrótce. Politycy zapewniają, że środki pojawią się na czas. Procedury będą trwały dużo krócej, ponieważ - zgodnie z nowymi zasadami - nie będzie już weryfikacji zarobków rodziców i sprawdzania, czy na pewno samotnie wychowują dzieci. Mimo znacznego ograniczenia formalności, nadal trzeba będzie składać wnioski i pilnować terminów. 

Już wkrótce rodzice mogą dostać więcej. Nawet jednorazowe 1500 zł zamiast 500 zł na pierwsze dziecko

Już wkrótce znacznie wzrośnie liczba dzieci, które będą mogły otrzymać dodatkowe środki z tytułu 500 plus. Szacuje się, że będzie ich około 6,8 mln dzieci. Ich rodzice będą musieli jednak pamiętać o obowiązujących terminach. 

Składanie wniosków online rozpocznie się od 1 lipca, a w formie tradycyjnej będzie można je składać od 1 sierpnia w urzędzie lub na poczcie. Dokumenty elektroniczne będą przyjmowane za pośrednictwem bankowości online, platformy ePUAP oraz ministerialnego portalu Emp@tia. Według oficjalnych informacji, rodzice będą mogli otrzymać wyrównania w wysokości 1500 zł. Należy tylko pamiętać o bardzo istotnej kwestii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Nie warto zwlekać. Wyrównanie dla rodziców, którzy złożą wniosek do końca września

Nie warto zwlekać. Rodzice, którzy złożą wniosek o świadczenie na pierwsze dziecko do końca września, mogą liczyć na większą kwotę. Świadczenie zostanie wtedy przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. Oznacza to, że jednorazowo otrzymają zastrzyk gotówki w wysokości dokładnie 1500 złotych. Jeśli dokumenty zostaną złożone po tym terminie, dzieciom nie będzie przysługiwało wyrównanie i rodzice otrzymają standardową kwotę 500 złotych.

Osoby, które złożą wnioski jeszcze szybciej - od lipca do sierpnia - mogą liczyć na wypłatę większej kwoty najpóźniej do dnia 31 października. Nowe zasady w programie 500 plus spotkały się z entuzjazmem wielu rodziców. Wiele rodzin liczy na dodatkowe środki pieniężne, dzięki którym podreperują swój domowy budżet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Media: księżna Kate i książę William są w separacji. To będzie najgłośniejszy rozwód w rodzinie królewskiej?
  4. Isabel Marcinkiewicz wcieliła swoje groźby w kierunku byłego męża w życie. "To nie żarty! Machina ruszyła"
  5. Internauci nie mają wątpliwości. 10 razy więcej osób czyta TVN24 niż TVP Info
  6. Pan Michał bronił się przed złodziejami. Trafił przed sąd, bo "szarpał" napastnika z prętem

 

źródło: Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News