Reklama

Zwykli warszawiacy dostaną fortunę! Jest jeden warunek, banalnie prosty

Zwykli warszawiacy dostaną fortunę! Jest jeden warunek, banalnie prosty

500 plus wypłacane warszawiakom pochłonie niebagatelną sumę. Urząd Miasta właśnie zatwierdził budżet na następny rok. Na samym szczycie widnieją wydatki na komunikację. Co ze świadczeniami na dzieci?

Reklama
500 plus w stolicy zostanie sfinansowane z budżetu miasta. Ten na najbliższy rok został zatwierdzony, a świadczenia na dzieci i młodzież pochłoną tyle, ile kosztowała budowa II linii metra. Ważne zdawały się także dla urzędników zobowiązania w sprawie poprawy jakości komunikacji miejskiej.

Co zrobić, aby otrzymać 500 plus w Warszawie? Właśnie zatwierdzono budżet na 2019 rok

Flagowy program PiS budzi od samego początku wiele kontrowersji. Wiele osób zgłasza wątpliwości, co do samego sposobu przyznawania świadczenia. Mimo to 500 plus realizowany jest nieprzerwanie od 2016 roku. Aby dołączyć do programu należy złożyć wniosek. Istnieje kilka możliwości, aby odpowiednie dokumenty dotarły do urzędników. Jednym z nich jest droga internetowa. Tę rekomenduje ministerstwo, wskazując, że e-wnioski rozpatrywane są najszybciej. W innym wypadku należy się zgłosić do urzędu miasta bądź gminy. Istnieje także możliwość wysłania dokumentu listownie.
Reklama

Co znalazło się w budżecie Warszawy na 2019 rok?

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, prezydent Warszawy chciała się zająć komunikacją w stolicy. To właśnie modernizacja pojazdów i ulepszenie stołecznych dróg pochłoną największą część z budżetu. Działanie wyceniono na niemal trzy i pół miliarda złotych. Jednocześnie urzędnicy nie przewidują obniżenia cen biletów.

Reklama


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na drugim miejscu znalazły się koszty związane z ochroną socjalną i zdrowotną mieszkańców Warszawy. Te pochłoną aż dwa miliony złotych. Miasto zdecydowało się na budowę Szpitala Południowego, który stanie na Ursynowie. Na to działanie w 2019 roku przeznaczono niemal 145 milionów złotych. - 2019 rok będzie kolejnym rokiem intensywnego rozwoju naszego miasta, które jest jednym z najszybciej rozwijających się i zmieniających się metropolii w Europie - powiedziała dziennikarzom Hanna Gronkiewicz-Waltz. Koszty, które przeznaczą urzędnicy w 2019 roku na utrzymanie warszawiaków wyniosą blisko dziewiętnaście milionów złotych.

Reklama


ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znany zespół disco polo ma do Was ważny apel! Wielkie poruszenie w sieci
  2. Epidemia śmiertelnej choroby dotarła już do Warszawy! Zachowajcie szczególną ostrożność
  3. Lekarze przerażeni potężnymi wahaniami pogodowymi ostrzegają! Okrutny ból głowy i dygot serca
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Sprawdź, kto ma diabła pod skórą
  5. Znaki zodiaku, które potrafią stworzyć długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze
Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?