"Ukryte" zmiany w 500 plus, o których mało kto wie! Rodzice będą zaskoczeni

"Ukryte" zmiany w 500 plus, o których mało kto wie! Rodzice będą zaskoczeni Źródło: Fot. Pixabay.com/sathyatripodi

500 plus to flagowy program Prawa i Sprawiedliwości, o którym w ostatnim czasie jest jeszcze głośniej niż dotychczas. Wszystko z powodu rewolucyjnych zmian, jakie mają nadejść już w lipcu. Świadczenie bowiem będzie dotyczyło także pierwszego dziecka. Okazuje się, że to niejedyna nieścisłość, o której rząd nie mówi otwarcie.

500 plus to jeden z rewolucyjnych programów socjalnych w Polsce. W Internecie można przeczytać wiele historii Polaków, którzy dzięki świadczeniu nie muszą już bać się o standard życia dla dzieci oraz podstawowe wyposażenie niezbędne w okresie nauki.

Jest dobrze, a ma być jeszcze lepiej? Modyfikacja programu 500 plus znów będzie miała miejsce. Od 1 lipca nie tylko drugie dziecko otrzymywało będzie świadczenie. Od teraz dodatkowe pieniądze przysługiwać będą także na pierwsze dziecko.

Istnieją jednak pewne zmiany, których nie są świadomi Polacy. Postanowiliśmy przyjrzeć się im z bliska.

Od teraz 500 plus otrzymać będzie łatwiej? Kolejne informacje z resortu

O ile wszystkie elementy zawarte w projekcie faktycznie znajdą się w ostatecznej wersji - to 500 plus stanie się świadczeniem, które będzie można uzyskać wyjątkowo łatwo. Dotychczas Polacy mieli trudności związane z formalnościami, jakie stały na drodze administracyjnej - co niektórym skutecznie utrudniało uzyskanie świadczenia. W tym momencie wszystko działo się będzie niejako automatycznie. Od teraz urząd sam poinformuje nas o tym, że świadczenie już nam przysługuje.

Co w przypadku, gdy jeden z rodziców umrze? Poradnik świadczenia socjalnego

Dotychczas, gdy jeden z rodziców umarł - świadczenie zwyczajnie wygasało, a jego wznowienie oznaczało ciężką przeprawę z urzędami. W tym momencie sprawa została bardzo uproszczona. Gdy jeden z opiekunów umrze - drugi natychmiast otrzymuje prawo do otrzymywania świadczenia. Jest to bardzo wygodne i skracające dystans z urzędami rozwiązanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

500 plus dla wychowanków domów dziecka

Wszystko wskazuje na to, że w nowej ustawie zatroszczono się także o dzieci z domów dziecka. Dotychczas były one w otrzymywaniu świadczenia pominięte. Od teraz wszystkie będą otrzymywać środki, co znacząco wpłynie na komfort ich życia. Pracownicy ośrodków cieszą się z takiego obrotu spraw, informując, że z pewnością będą one miały przełożenie na komfort życia dzieci.

Dużo czasu na złożenie wniosku

Nowa ustawa jest wyjątkowo komfortowa także dla zabieganych rodziców, którzy zajęci byli sprawami związanymi ze swoim dzieckiem, gdy te przyszło dopiero na świat. Dotychczas mieli oni tylko miesiąc na to, aby zgłosić w urzędzie chęć otrzymywania 500 plus. Teraz będą mieli na to aż trzy miesiące. Jeśli urząd przyznam im świadczenie - otrzymają wyrównanie za poprzednie miesiące, kiedy to świadczenia nie pobierali. Wcześniej, gdy nie zdążyli zgłosić dziecka w ciągu miesiąca - 500 plus zwyczajnie przepadało.

  1. Prorządowe media przepuściły brutalny atak na Wałęsę! "Dotarliśmy do nagrań"
  2. Matka nie żyje, ojciec w śpiączce. Horror kilkuletnich dziewczynek ze Szczytnej
  3. Dziadek Katarzyny Dowbor przed śmiercią wygłosił poruszające słowa
  4. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej. Tego się nie spodziewaliście!
  5. Paweł Deląg odchodzi z „M jak miłość”! Co się stanie z jego bohaterem?

Źródło: mama:Du

Następny artykuł