Beata_Szydło_i_Elżbieta_Rafalska_RODZINA_500+
Fot. Wikipedia
Patryk Korzec - 9 Grudnia 2018

Wkrótce setki tysięcy rodzin wypadnie z programu 500 plus! Jest zapowiedź istotnej zmiany

500 plus przez miliony Polaków uważane jest za jeden z najlepszych programów wprowadzonych przez rząd PiS. Ze świadczenia korzysta wiele osób, które dzięki dodatkowym pieniądzom mogą zapewnić godne życie swoim dzieciom. Teraz okazuje się, że zapowiadają się ogromne zmiany, a tysiące rodzin mogą wypaść z programu. 

500 plus jest znakiem rozpoznawalnym tzw. dobrej zmiany prowadzanej przez rząd PiS. Program ten doceniany jest przez miliony Polaków, którzy dzięki wypłacanym pieniądzom mogą zagwarantować swoim pociechom życie na odpowiednim poziomie. Świadczenia przyznawane są już od dwóch lat i wywołują również wiele kontrowersji, najnowsze doniesienia jednak z pewnością przerażą tysiące Polaków. Ogromna ilość rodzin może wypaść z programu, a już są zapowiedzi istotnej zmiany.

Tysiące rodzin straci świadczenie 500 plus

W związku z nadchodzącą podwyżką wynagrodzenia minimalnego w 2019 roku, tysiące samotnych rodziców z jednym dzieckiem oraz rodziny o modelu 2+2 (dwoje dorosłych + dwoje dzieci) zarabiających minimalną krajową mogą stracić prawdo do pobierania świadczenia 500 plus. Jest to różnica z 1850 zł do 2250 zł, które przyczynią się do przekroczenia progu uprawniającego do pobierania pieniędzy. Liczba dzieci pobierająca świadczenie spadła już na przestrzeni ostatniego roku - z 3 mln 990 tys., dzieci do 3 mln 740 tys. - to aż 250 tys. różnicy. W tych statystykach główne miejsce zajmują rodziny pobierające pieniądze na pierwsze dziecko. Świadczenie na drugą pociechę pozostało na podobnym poziomie.

Wrosną progi dochodowe dla rodzin pobierających 500 plus?

Portal Money.pl postanowił policzyć, o ile dokładnie powinien wzrosnąć próg dochodowy, by rodziny mogły dalej cieszyć się świadczeniem. Zgodnie z ich wersją, możliwe są dwa warianty - podstawowy oraz rozszerzony. Zgodnie z pierwszym próg powinien wynosić 972 zł oraz 1452 zł dla rodziców dziecka niepełnosprawnego. Druga wersja, rozszerzona mówi o 1064 zł dla pierwszego dziecka oraz 1596 zł dla dziecka z niepełnosprawnością.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PieniądzeCo nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektówCzytaj dalej

Minister wyjaśnia

Głos w sprawie zmian w programie 500 plus zabrała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska. - Jeżeli wynagrodzenie minimalne będzie rosło tak szybko, że będzie stanowiło barierę dostępu do tego świadczenia, to kryterium musi być oczywiście podniesione. I to jest to, co w 2019 roku analizujemy - wyjaśniła polityk. Teraz pozostaje jedynie czekać na oficjalną decyzję rządu oraz decyzję o wprowadzaniu zmian w życie, zanim dziesiątki tysięcy rodzin stracą pieniądze niezbędne do życia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Biedronka i Lidl właśnie WSTRZĄSNĘŁY Polakami! To się naprawdę dzieje
  2. Dobierają się do Holeckiej! Całe „Wiadomości TVP” znalazły się na celowniku
  3. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  4. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  5. Kolejna grupa straci 500 plus? Nie będą zadowoleni
500+500 plus nie jest przyznawane równomiernie. W tych rejonach większość dzieci go nie dostajeCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News