Nowe plany w sprawie 500 plus. Dla jednych aż 1000 złotych, a dla innych nic

Nowe plany w sprawie 500 plus. Dla jednych aż 1000 złotych, a dla innych nic Źródło: Wikimedia Commons/Eric Ward

500 plus znowu ma szansę zostać zmienione przez rząd. Dopiero co zostały wprowadzone poprawki, które wejdą w życie z dniem 1. lipca. Jakie jeszcze pomysły mają rządzący? Świadczenia zostaną wypłacane niesprawiedliwie?

500 plus po zmianach na pewno ucieszy większość polskich rodziców. Najważniejsze zmiany jakie zajdą w lipcu dotyczą między innymi kryterium dochodowego. Do tej pory świadczenia zależały od zarobków na osobę w gospodarstwie domowym. Teraz zarobki nie będą mieć znaczenia, a pieniądze otrzyma również pierwsze dziecko. Posłowie mają dalsze pomysły na urozmaicenie ustawy.

500 plus wkrótce zmieni się w 1000 plus?

Jest to bardzo prawdopodobne, tym bardziej, że zbliżają się jesienne wybory parlamentarne. Kolejne obietnice na pewno utwierdziłyby wyborców, którzy pobierają 500 plus, że to był dobry wybór. W końcu rząd dotrzymał słowa, więc kolejne lukratywne dla rodziców zmiany są im na rękę.

Aktualnie nowelizacja ustawy o 500 plus trafiła do Senatu i czeka na zatwierdzenie zmian, które zostaną wprowadzone 1 lipca. Co więcej pojawiły się kolejne propozycje poprawek. Nie ma mowy już o 500 plus, ale o 1000 plus.

Zaprzestanie wypłacania świadczeń dla niektórych rodzin

- Chodzi o to, żeby czasowo zawiesić świadczenia dla tych rodzin, których dochód miesięczny wynosi co najmniej 17 tysięcy złotych - argumentował senator Jan Rulewski.

Według niego świadczenia zostałyby zawieszone nie dłużej niż na 2 lata. Na takim rozwiązaniu skorzystałyby w większej mierze dzieci niepełnosprawne. Pieniądze, które otrzymywałyby takie dzieci, pozyskiwane byłyby ze świadczeń tych rodzin, których roczny dochód przekracza 85 tysięcy złotych.

Podczas gorącej dyskusji nad proponowanymi zmianami do ustawy, został przez Rulewskiego przedstawiony drugi pomysł, żeby wydłużyć wypłacanie 500 plus. Proponuje, by pieniądze dzieci otrzymywały rok dłużej, czyli do ukończenia 19. roku życia pod warunkiem, że będą się jeszcze uczyć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Na te wszystkie zmiany według analityków są dość małe szanse, ale jednak istnieją. Czy zostaną wprowadzone - okaże się w lipcu lub wczesną jesienią.

A gdyby tak 1000 plus na trzecie dziecko?

Zwolennikiem wprowadzenia 1000 plus jest Jarosław Gowin, wicepremier i Minister Nauki. Podczas wywiadu w TVN24 ochoczo przyznał, że jest całym sobą za 500 plus i nie ma żadnych wątpliwości, że takie świadczenie się po prostu należy.

Jednak patrząc na obniżony wskaźnik ilości narodzin z zeszłego roku, Gowin chciałby, aby na trzecie dziecko rząd wypłacał 1000 złotych co miesiąc. Zmotywowałoby to polskie rodziny do podniesienia przyrostu naturalnego. Do tego dochodzi też kwestia inflacji i rosnących cen. 1000 złotych byłoby dużym wpływem do domowego budżetu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Izabela Trojanowska przeszła przez prawdziwe PIEKŁO! Cierpiała na poważną i wyniszczającą chorobę. Od najgorszego losu uratowała ją córka!
  2. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. Polski rencista stał przy grobie żony i płakał. Nie mógł zapomnieć, jak upokorzył go ksiądz po jej śmierci
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News