.
.
Bartłomiej Chudy - 6 Maja 2019

Tysiące rodzin utraciło prawo do pieniędzy z 500 plus. Porażające informacje

500 plus stało się bardzo ważnym elementem w domowym budżecie wielu Polaków. Okazuje się jednak, że tysiące rodzin zostało pozbawionych dodatkowych pieniędzy, tak naprawdę na swoje życzenie. Skala problemu jest coraz większa.

500 plus może zostać "zabrane" w formie pieniężnej i zamienione na formę materialną. Taki stan rzeczy nastąpi, jeśli urzędnicy potwierdzą, że rodzice wydają rządowe świadczenie niezgodnie z prawem. Takie przypadki mnożą się na potęgę.

500 plus może zostać cofnięte i wypłacone w bonach. Jedna z matek wydała pieniądze na manicure

Sprawie przyjrzała się wnikliwe Rzeczpospolita. W 2019 roku wypłacanych jest nieco ponad 1,5 tysiąca 500 plus w formie bonów. Najwięcej bonów przekazywanych jest przez urzędy w województwie zachodniopomorskim.

Rodzina królewskaSkonfliktowany ojciec Meghan Markle publicznie wypowiedział się o jej dziecku. Aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

Taki stan rzeczy powinien być przestrogą przed mylnym myśleniem "o pieniądzach", które należą się rodzicom "z automatu", aż do osiemnastego roku życia dziecka. Urzędnicy z ośrodków pomocy społecznej mogą wstrzymać wypłaty, gdy stwierdzą, że trafiają one na niewłaściwe potrzeby.

Dziennik dotarł właśnie do jednej z takowych sytuacji. Czytamy, że mieszkanka województwa warmińsko-mazurskiego wydała rządowe świadczenie na... zabieg upiększający paznokcie. Samorząd podjął w tym przypadku decyzję o cofnięciu 500 plus z racji potwierdzonego marnotrawstwa środków. Urzędnicy musieli sami skontrolować rodzinę, przekazując zapomogę w formie dedykowanych bonów.

Taka metoda uniemożliwia rodzinom zakup alkoholu, papierosów, czy wspomnianych zabiegów na paznokcie. Zastanawiamy się, gdzie są granice zdrowego rozsądku. Dodajmy, że rodzice przyłapani przez urzędników na niezgodnym z prawem korzystaniu z 500 plus stają się z miejsca agresywni.

- Często na taką decyzję reagują agresywnie - powiedziała w rozmowie z Rzeczpospolitą pracownica jednego z ośrodków pomocy społecznej w województwie warmińsko-mazurskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

duda500plusNajzabawniejsze memy o 500 plus [ZOBACZ!]Czytaj dalej

Urzędnicy, gdy tylko dostrzegają podobne przypadki, reagują od razu wstrzymaniem świadczenia w formie pieniężnej.

- Podchodzimy do tego bardzo rygorystycznie. Współpracujemy ze szkołami, przedszkolami, policją i innymi instytucjami i sprawdzamy, jak wydawane są te pieniądze - dodała urzędniczka w rozmowie z dziennikiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w życiu gwiazdy TVN! Jej półtoraroczny syn walczył z PRZERAŻAJĄCYM rakiem mózgu! Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy PŁEĆ dziecka!
  3. Położna pokazała, jak naprawdę wygląda pełne rozwarcie w czasie porodu. To jest straszne
  4. Tragiczne informacje dla fanów "Barw Szczęścia". Bohater brutalnie zamordowany
  5. Porażające informacje o porodzie Meghan Markle. Lekarze musieli podjąć trudną decyzję
  6. Nie żyje jeden z najsłynniejszych polskich aktorów. Pokochaliśmy go za kultowe filmy i serial na TVP, smutne informacje

PieniądzeCo nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektówCzytaj dalej

źródło: Rzeczpospolita

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News