Wielkie zmiany w 500 plus stały się faktem. Sejm pod osłoną nocy zlikwidował kluczowe kryterium

Wielkie zmiany w 500 plus stały się faktem. Sejm pod osłoną nocy zlikwidował kluczowe kryterium Źródło: Pixabay/Fz

500 plus jest cennym dodatkiem do budżetu wielu polskich rodzin. Dziś w nocy zapadła decyzja w sprawie zmian w programie. Posłowie zdecydowali się na likwidację jednego z najważniejszych kryteriów.

W 500 plus szykują się wielkie zmiany. Do tej pory z programu korzystało bardzo wiele rodzin. Ta inicjatywa miała być zachętą dla Polaków, aby chętniej decydowali się na posiadanie potomstwa. W celu otrzymania świadczenie, rodzina musiała spełnić szereg kryteriów, wśród których na pierwszy plan wysuwało się kryterium dochodowe.

W tej chwili 500 plus można otrzymać na drugie i kolejne dziecko. W przypadku pierwszego dziecka można myśleć o dodatkowych środkach tylko wtedy, gdy dochód nie przekracza 800 zł netto miesięcznie na osobę. W przypadku dzieci niepełnosprawnych suma ta była nieco wyższa - wynosiła 1200 zł netto na każdego członka rodziny.

Wielkie zmiany w programie 500 plus. Sejm głosował pod osłoną nocy

Rodzice mogą szykować się na wielkie zmiany. Dziś w nocy rząd PiS uchwalił nowelizację w sprawie rozszerzenia programu 500 plus. Zgodnie z decyzją posłów, prawo do świadczenia będą mieli również jedynacy, a dochody rodziny nie będą już czynnikiem decydującym. 

Posłowie ustanowili zmiany zdecydowaną większością głosów. Za rozszerzeniem programu głosowało 379 osób. 20 polityków było przeciwko, a 8 wstrzymało się od głosu. W praktyce oznacza to, że już wkrótce z programu 500 plus będzie mogło skorzystać więcej osób. Obecnie jest to 3,6 mln, a po planowanych zmianach będzie to 6,8 mln.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Sejm zlikwidował kluczowe kryterium. 500 plus dla jedynaków, bez względu na dochody

To już pewne. Sejm zlikwidował kluczowe kryterium w przyznawaniu świadczenia 500 plus na pierwsze dziecko. Już wkrótce dodatkowe pieniądze będą przysługiwały wszystkim dzieciom do 18 roku życia bez względu na wysokość dochodów rodziców. Dzieci, które przebywają w placówkach opiekuńczo-wychowawczych również nie pozostaną go pozbawione. 

Wnioski o przyznanie 500 plus na nowych zasadach - bez uwzględniania kryterium dochodowego - można składać od 1 sierpnia 2019 r. w wersji papierowej i od 1 lipca 2019 r. w wersji elektronicznej. Rozszerzenie programu 500 plus to jeden z istotnych punktów tzw. "piątki Kaczyńskiego".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kora była bita po głowie i poniżana. Zjeżą się wam włosy na głowie, gdy usłyszycie, co jeszcze zdradziła siostra wokalistki!
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. TVN przekazał porażające alarmy pogodowe wydane przez służby. Nadciąga zagrożenie
  4. Anna Mucha szaleje bez stanika. Długo nie zapomnicie tych widoków (Zdjęcia)
  5. Decyzja młodej matki rozjuszyła księdza. Tuż przed porodem i od razu po zaczął żenujące kazania w kierunku Moniki
  6. Nowa ostro przesadzona stylizacja 14-letniej Roksany właśnie wywołała piekielną burzę

 

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News