Rząd chce wprowadzić 500 plus dla dorosłych. Kolejna wyborcza obietnica pochłonie miliardy

Rząd chce wprowadzić 500 plus dla dorosłych. Kolejna wyborcza obietnica pochłonie miliardy Źródło: fot. flickr.com/Kancelaria Premiera

500 plus już teraz pochłania gigantyczne ilości pieniędzy z budżetu państwa. Jednak jeszcze w tym roku czekają nas poważne zmiany w świadczeniu, a to nie wszystko, co szykuje obecny rząd.

500 plus stało się czołowym projektem rządu PiS, który zapewnił im bardzo duże poparcie wśród Polaków. Jednak to świadczenie już niedługo przejdzie poważne zmiany, a to dopiero początek zmian, jakie w planach ma obecna władza. Pamiętajmy, że już w lipcu świadczenie ma obejmować każde dziecko w naszym kraju, ale co w przypadku osób po 18 roku życia, które nadal się uczą?

500 plus również dla dorosłych?

Oczywiście 500 plus to nie jedyne świadczenie, jakie wprowadził obecny obóz władzy. Mamy jeszcze wyprawkę szkolną w wysokości 300 złotych, a także dodatkową emeryturę dla najstarszej części naszego społeczeństwa. To wszystko już teraz pochłania gigantyczne środki z państwowego budżetu, który nie jest bez dna, a mimo to PiS przygotowuje kolejne zmiany.

Jak na razie, aby otrzymywać 500 plus trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest posiadanie przynajmniej dwójki dzieci przed 18 rokiem życia. Jednak jeżeli chcemy otrzymywać świadczenie również na pierwsze dziecko, to musimy mieć dochody na odpowiednim poziomie, a także orzeczone alimenty, jeżeli jesteśmy samotnymi rodzicami.

Jednak już niedługo się to zmieni, ponieważ 500 plus przysługiwać będzie na każde dziecko, a w przyszłości może objąć również osoby pełnoletnie. Wedle słów wiceministra Stanisława Szweda, kolejnym planem na rozwój projektu jest objęcie nim osób po 18 roku życia. Jednak jak na razie nie wiadomo, jaki byłby górny pułap wiekowy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Jeżeli będą możliwości budżetu państwa w następnych latach, to oczywiście będziemy szukać innych rozwiązań, może bardziej w kierunku wydłużenia okresów. Wiemy, że okres od osiemnastego roku życia też jest wymagający dla rodzin. Są różne rozwiązania - mówił polityk.

Najczęściej obstawianymi wiekami granicznymi są 24 i 26 lat ze względu, że to właśnie wtedy młodzi najczęściej kończą studia. Problem jednak w tym, że specjaliści ostrzegają przed nadmiernym rozdawnictwem, które może okazać się tragiczne w skutkach dla skarbu państwa. W takich scenariuszach 500 plus może nas kosztować nawet ponad 60 miliardów złotych rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co Andrzej Duda dostał na urodziny od Agaty? Opadną wam szczęki, gdy zobaczycie, co dla niego zrobiła. Bardzo się wzruszył
  2. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  3. Przerażające nagranie Dody w sieci. Miała łzy w oczach, nie była w stanie mówić
  4. Dotarli do prawdziwego aktu urodzenia dziecka Meghan i Harry'ego. Dwa szczegóły wprawiają w osłupienie
  5. Porażające słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Przyszłość prezesa jest zagrożona?
  6. Spłonął dom wokalisty disco polo, został bez dachu nad głową. Potrzeba jest pomoc

 

źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News