500 plus nie trafi do rodzin! Państwo jest bezradne

500 plus nie trafi do rodzin! Państwo jest bezradne

500 plus jest projektem, z którego korzystają miliony Polaków. Jednak teraz ludzie mogą nie dostać swoich obiecanych pieniędzy, a państwo tylko rozkłada ręce z bezradności.

500 plus jest czołowym projektem polityki społecznej prowadzonej przez rząd PiS. Dzięki niemu partia zapewniła sobie głos tysięcy ludzi podczas wyborów w 2015 roku. Do tej pory program funkcjonował bez większych problemów, a pieniądze przekazywane przez państwo co miesiąc trafiały do osób biorących w nim udział. Jednak teraz może się to zmienić, ponieważ urzędnicy z całej Polski rozpoczęli swój protest.

500 plus nie będzie wypłacane?

Już w ten piątek pod budynkiem Ministerstwa Rodziny i Pracy odbędzie się protest urzędników z całej Polski. Jak zazwyczaj w takich sytuacjach chodzi oczywiście o zbyt niskie płace oraz braki kadrowe. Pracownicy urzędów stwierdzili, że mają dosyć pracy za najniższą krajową. Dodatkowo skarżą się na fakt, że w urzędach nikt nie chce już pracować. To wszystko doprowadziło do tego, że postanowili domagać się wyższego wynagrodzenia. Sam protest nie zablokuje wypłacania pieniędzy z programu. Jednak może to zrobić ogłoszony strajk pracowników ośrodków pomocy społecznej, który ma się odbyć jeszcze tej jesieni. Tysiące osób pracujących również przy realizacji programu 500 plus powiedziało wreszcie dość. - Jesteśmy źle opłacani i jest nas za mało. Mamy dość pracy za płacę minimalną - mówił Paweł Maczyński z Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej w wywiadzie dla Super Expressu. Według Maczyńskiego wina leży po stronie władz, ponieważ pieniądze, które mają być przeznaczane na obsługę obecnych i nowych programów, nie trafiają do pracowników. Gminy mają wykorzystywać je do zupełnie innych celów, niż pierwotnie miały być przeznaczone. Resort Rodziny, pod którego siedzibą ma odbyć się protest, podczas pytań dziennikarzy umywa ręce i odsyła ich do samorządów. W ten sposób tworzy się błędne koło, które kręci się już od dwóch lat. Bo właśnie tyle trwają rozmowy i negocjacje dotyczące postulatów złożonych przez rozwścieczonych urzędników.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejne protesty i strajki

Trzeba przyznać, że aktualny rok, który powoli zbliża się ku końcowi, był naprawdę obfity we wszelkie strajki i protesty. Byliśmy świadkami inicjatyw o charakterze stricte politycznym, jak i tych przeprowadzanych przez pracowników wielu branży. Jednak teraz strajk może odbić się na najbardziej wychwalanym projekcie rządu, który może doprowadzić do jeszcze gorszej sytuacji partii Jarosława Kaczyńskiego, która już teraz nie jest w najlepszym stanie. Jeżeli państwo dalej będzie umywać ręce i udawać, że nie widzi problemu, to może nasz czekać prawdziwy paraliż urzędów w całym kraju.Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda poniżony w Zurychu! Nie mógł zacząć wykładu przez okrzyki
  2. Morawiecki odpłynął! Na Kasprowym naprawdę to powiedział
  3. Nowe ustalenia o Macierewiczu. Tym razem się nie podniesie
źródło: wp.pl Następny artykuł