35-letnia Marta zawdzięcza wszystko 500 plus. Przeciwnicy programu powinni to przeczytać

35-letnia Marta zawdzięcza wszystko 500 plus. Przeciwnicy programu powinni to przeczytać Źródło: Pixabay - @gosiak1980

500 plus jest bardzo ważnym świadczeniem, które rocznie trafia do milionów Polaków. Niektórzy z nich, tak jak 35-letnia Marta, mogą czuć wielką satysfakcję z powodu pobierania pieniędzy od państwa. Co więcej, jej sytuacja już niebawem ulegnie wielkiej poprawie.

500 plus dało wielu Polakom szansę na lepsze życie. Wiele osób przewidywało, że takie plany rządzących nie mają szans na spełnienie się, bowiem państwa zwyczajnie nie stać na zapewnianie pieniędzy ogromnej liczbie obywateli. Dziś już wiemy, że wszelkie obawy były bezpodstawne - państwo doskonale poradziło sobie z tym, by wygospodarować potrzebne środki.

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że politycy nie tylko nie mają zamiaru rezygnować ze świadczenia, ale chcą usprawnić je tak, by mógł z nich korzystać także ten, kto ma tylko jedno dziecko. Wiele wskazuje na to, że i ten plan uda się zrealizować. Wczoraj potwierdzono, że już niebawem każdy rodzic z jednym dzieckiem będzie mógł ubiegać się o świadczenie 500 plus. Możemy być pewni, że wpłynie to na życie dziesiątek tysięcy polskich rodzin.

500 plus daje jej powody do szczęścia

Świadczenie 500 plus zostało wprowadzone w 2015 roku i do dziś jest pobierane przez miliony Polaków. Większość z nich bardzo cieszy się, że państwo pomaga im w życiu codziennym poprzez regularne przelewanie pewnej kwoty. Po pewnym czasie głosy hurraoptymistów jednak zniknęły, a Polacy poczuli, że skoro dało się zorganizować i doprowadzić do skutku tak wielką akcję, to prawdopodobnie też uda się ją rozszerzyć o pierwsze dziecko. 

Co ciekawe, świadczenie to funkcjonowało w tej formie już wcześniej, ale jedynie w tych rodzinach, w których dochód na jedną osobę nie przekraczał ośmiuset złotych. Teraz nie będzie trzeba już udowadniać urzędnikom naszej sytuacji finansowej i przedstawiać im wszystkich naszych zarobków. Wystarczy, że zajmiemy się złożeniem wniosku w formie elektronicznej, a pieniądze wkrótce trafią na nasze konta.

500 plus pomaga najbiedniejszym rodzinom

Na zmianach w programie 500 plus skorzystają aż trzy miliony dzieci. Tyle jest bowiem jedynaków oraz pierwszych dzieci w rodzinie, które nie mogły do tej pory liczyć na wsparcie rodziny. Teraz jednak sytuacja zmieni się, co zostało pozytywnie odebrane przez społeczeństwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALRIĄ

- Bardzo się cieszę z programu 500 plus, bo dzięki temu żyje się nam lepiej. Stać mnie na lepsze ubrania dla Antka, Olki i Ali. Kupuję lepsze jedzenie i wiem, że na koniec miesiąca nie zabraknie mi na zakupy - mówi 35-letnia Marta, która już teraz wie, że rozszerzenie świadczenia o pierwsze dziecko będzie dla niej niezwykle ważnym zastrzykiem finansowym.

Przypadek kobiety to świetna odpowiedź dla przeciwników programu, którzy twierdzą, że nie jest on do niczego potrzebny zwykłym Polakom. Choć część osób faktycznie wykorzystuje 500 plus w sposób odbiegający od normy (np. kupując alkohol sobie, zamiast ubrań dla dzieci), to jednak program ten zapewnił przede wszystkim godne życie najbardziej potrzebującym rodzinom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  2. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  3. Barbara Kurdej-Szatan na okładce z mamą i córką. Wyjątkowe zdjęcie
  4. Syn Dowbor żartuje z tragedii Notre Dame. Chce, by matka wyremontowała katedrę z ekipą Polsatu
  5. Nowe fakty w sprawie Komendy. Prokurator wrobił niewinnego człowieka?!
  6. Partner Przybylskiej oskarżony o gwałt i odurzenie w areszcie. Jego pełnomocnik wydał właśnie oficjalne oświadczenie

źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News