Bez nazwy-1
Fot. Flickr.com
Patryk Korzec - 8 Grudnia 2018

Kolejna grupa straci 500 plus? Nie będą zadowoleni

500 plus przez miliony Polaków uważane jest za najlepsze, co Prawo i Sprawiedliwość zrobiło podczas swoich dotychczasowych rządów. Przyznawane świadczenie pozwoliło wielu potrzebującym rodzinom żyć na godnym poziomie i zaspokoić potrzeby swoich dzieci, teraz jednak okazuje się, że kolejne osoby mogą stracić pieniądze. 

500 plus to program realizowany w naszym kraju już od ponad dwóch lat, który w bardzo szybkim czasie przekonał do siebie miliony Polaków. Często nazywa się go sztandarowym przykładem "dobrej zmiany" wprowadzanej przez PiS, czemu ciężko się zresztą dziwić - dzięki przyznawanym pieniądzom tysiące rodzin mogą zapewnić wszystko, co jest niezbędne ich pociechom. Głownie dzięki temu właśnie programowi partia rządząca cieszy się dużą popularnością, jednak w związku z 500 plus wciąż wybuchają nowe skandale i kontrowersje. Polacy raz po raz otrzymują informacje, że świadczenie zostanie komuś odebrane, przez co żyją w ciągłym strachu. Teraz po raz kolejny pojawiła się informacja, zgodnie z którą wiele rodzin może stracić świadczenie.

Kto może stracić 500 plus?

500 plus bez wątpienia trafiło do wielu potrzebujących osób, które dzięki temu comiesięcznemu świadczeniu mogą zapewnić swoim pociechom godne życie, jednak zdaniem posła Solidarnej Polski, Tadeusza Cymańskiego, nie wszyscy powinni otrzymywać pieniądze. - Ten program zrobił wiele dobrego, ale to nie znaczy, że nie może być jeszcze lepszy. Mówiłem wielokrotnie, że 500+ powinno mieć górny limit. Tych pieniędzy nie powinny otrzymywać rodziny zamożne - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem". Co prawda nie określił górnej kwoty, która miałaby wykluczać z otrzymywania świadczenia, jednak z pewnością dotyczyłoby to tysięcy rodzin, które teraz cieszą się dodatkowymi pieniędzmi.

Do kogo trafią wszystkie nadwyżki?

Szybko pojawiło się również pytanie, dokąd miałaby trafić zaoszczędzona gotówka, lecz na to Cymański również już ma pomysł.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
500+500 plus nie jest przyznawane równomiernie. W tych rejonach większość dzieci go nie dostajeCzytaj dalej
- Ewentualne oszczędności należy przeznaczyć dla uczniów z najuboższych rodzin, aby mogli dokończyć naukę, gdy stają się pełnoletni - mówił. Wychodzi więc na to, że wszystkie "nadwyżki" zaoszczędzone na najzamożniejszych Polakach otrzymujących teraz 500 plus stałyby się pewnego rodzaju stypendiami dla dzieci. Jedynym warunkiem byłoby w tym przypadku kontynuowanie przez nich nauki po osiągnięciu pełnoletniości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda zaatakowany przez mężczyznę! SOP w panice interweniował
  2. Nie żyje najbliższa kobieta szefa PiS. Kaczyński właśnie pogrążył się w głębokiej żałobie
  3. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Polacy o tym nie wiedzą! Niewygodne informacje ws. 500 plus zostały PRZEMILCZANE
PieniądzeCo nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News