500 plus nie dla wszystkich.
youtube.com/wybierzpolske
Klaudia Bochenek - 22 Maja 2019

Miało być 500 plus dla wszystkich niepełnosprawnych. Pomoc dostaną jedynie wybrani

500 plus przed wyborami to niesamowicie żywy temat. Odkąd sejm zapowiedział świadczenia na nowych zasadach, posłom nie kończą się kolejne pomysły. Tym razem padło na 500 plus dla niepełnosprawnych.

500 plus dla osób niepełnosprawnych - nowa obietnica została wygłoszona przez premiera Mateusza Morawieckiego w niedzielę. Wiele osób odnosiło się dość sceptycznie do jej realizacji i uważano, że kryje się w tym jakiś haczyk. Owszem, 500 plus będzie, ale jedynie dla niektórych niepełnosprawnych. To cios dla rodziców poszkodowanych dzieci.

500 plus tylko pod pewnymi warunkami

Rzecznik rządu, Joanna Kopcińska, potwierdziła, że 500 plus dla osób z niepełnosprawnością zostanie wprowadzone. Świadczenie otrzymają jedynie osoby najuboższe, które oprócz renty socjalnej nie mają innych źródeł utrzymania - to warunek otrzymania pieniędzy. Chodzi o osoby, które "nie mają orzeczonej renty z tytułu niepełnosprawności lub emerytury" oraz skończyły 18 rok życia.

Córka Przybylskiej zmieszana z błotem! Tak podłe i haniebne słowa, że aż odbiera mowęCórka Przybylskiej zmieszana z błotem! Tak podłe i haniebne słowa, że aż odbiera mowęCzytaj dalej

Ten pomysł ma obciążyć budżet o 3 miliardy złotych rocznie. Jak zapowiedział premier, pieniądze mają pochodzić z Funduszu Solidarnościowego oraz z podatku handlowego, który nie został jeszcze wprowadzony - Polska otrzyma środki dopiero w przyszłym roku, a ustawa o nowym 500 plus ma być przedyskutowana w czerwcu.

Jest tu pewna niespójność, ponieważ rodzice niepełnosprawnych rok temu prosili o 500 złotych podwyżki do otrzymywanych świadczeń. Wtedy pieniędzy dla nich nie było, a wynegocjowali jedynie podwyżkę renty socjalnej do 1100 złotych brutto. 23 maja protest ma się powtórzyć.

Rodzice dzieci są oburzeni. Stanowczo wypowiedziała się mama niepełnosprawnej Kingi

-  Teraz pan premier Morawiecki musiałby wyjść z inicjatywą, żeby to wszystko poważnie wyglądało. Powinien to 500 plus włożyć do renty socjalnej, gdzie ona wynosiłaby 1435 złotych, corocznie waloryzowana i włączona w najniższą krajową - skomentowała mama Kingi. Kobieta była jedną z liderek protestu w zeszłym roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina królewskaNajgłośniejsze rozwody, skandale i romanse w rodzinie królewskiej. Starali się to zatuszowaćCzytaj dalej

- Pan premier przyszedł do nas i powiedział, że żeby było na 500 plus, to musi ściągnąć daninę solidarnościową. To tak brzydko ujął i chciał pokłócić środowisko osób z niepełnosprawnościami ze społeczeństwem. Ale to mu się nie udało, bo społeczeństwo jest w gruncie rzeczy za osobami niepełnosprawnymi - kontynuowała kobieta.

Jest zawiedziona słowami premiera i jego zamiarami, świadomymi, czy też nie. Uważa, że pomoc powinna być inna, a przede wszystkim bardziej odczuwalna dla najbardziej potrzebujących.

- Wychodzimy na ulice, będziemy przed Pałacem Prezydenckim, będziemy przed kancelarią premiera, będziemy przed Sejmem i będzie tam odczytany list do pana prezydenta, premiera. Także usłyszą od nas parę gorzkich słów - zapowiedziała kolejne protesty mama niepełnosprawnej Kingi.

Nie ugną się, by zostać w końcu zauważonymi i zapowiadają dalszą walkę o większe wsparcie od rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa i piękna para w polskim show-biznesie
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Porażające wyznanie Agnieszki Chylińskiej. Gdyby nie dzieci już by jej z nami nie było
  4. Wielkie zmiany w Biedronkach. Sieć zamieni się w sklepy nowej generacji, po wejściu opadną wam szczęki
  5. Gwiazda DDTVN ma poważne powikłania po przebytej chorobie. Smutne informacje
  6. IMGW wydało właśnie alerty najwyższego stopnia dla kilku województw. TVN ostrzega Polaków
  7. Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą

Andrzej LepperSławy, które które odebrały sobie życie. Czemu to zrobili?Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News