Chcą odebrać 500+! Rodzice wpadli w furię

Chcą odebrać 500+! Rodzice wpadli w furię Źródło: flickr.com

Ruch antyszczepionkowców w Polsce rozrasta się coraz szybciej. Szczepienia swoich dzieci w zeszłym roku odmówiło blisko 30 tysięcy osób. Swój głos w tej sprawie zabiera już każdy. Tym razem wypowiedział się jeden z bardziej rozpoznawalnych Youtuberów. Jego zdaniem należy odebrać 500+ rodzicom, którzy nie chcą szczepić dziecka!

Karol Paciorek to znany polski Youtuber, który swoją karierę rozpoczął na kanale "Lekko Stronniczy", a dwa miesiące temu wystartował z nowym projektem tworząc kanał "Imponderabilia". W swoich filmach wypowiada się na popularne obecnie tematy, stara się w sposób żartobliwy zmusić widzów do myślenia i kreowania własnej opinii. Jego ostatnie słowa dotyczące 500+ zadziwiły zarówno antyszczepionkowców, jak i jego fanów. Paciorek stwierdził, że należy przestać wypłacać pieniądze tym osobom, które nie szczepią swoich dzieci. Znany twórca do tej pory nie narzucał nikomu swoich poglądów, ale komentarz w sprawie szczepionek wydał się fanom dość ostry.

Paciorek: Rodzice powinni czuć się bezpiecznie

Paciorek uzasadnia swoją wypowiedź tym, że nieszczepienie dzieci może w szerszej perspektywie prowadzić do poważnego zagrożenia rozprzestrzeniania się chorób. - Rodzice powinni móc czuć się bezpiecznie wiedząc, że w przedszkolu, do którego chodzą jego dzieci, inne maluchy też były szczepione. I nie chodzi tu tylko o dzieci, ale o nas wszystkich - uzasadniał. - Każde prawa mają swoje granice. Równie dobrze moglibyśmy uznać, że rodzice mają prawo urwać swojemu dziecku głowę. A tu chodzi przecież również o kwestię odpowiedzialności wobec innych - odparł, zapytany o kwestie wolności wyboru rodziców odnośnie szczepień.

PiS: Odbieranie 500+ to żart i pomysł z kosmosu

Głos w tej sprawie od razu zabrali posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Partia rządząca jest autorem projektu 500+, a jego odebranie komukolwiek uważa za absurdalne. - Osobiście uważam, że dzieci należy szczepić. Z drugiej strony czytając kolejne opracowania naukowe, coraz poważniej zastanawiam się, czy nie powinniśmy wrócić do wcześniejszych modeli szczepionek. Naukowcy faktycznie doszukują się różnych perturbacji w szczepionkach zawierających po trzy szczepy. Nasze pokolenie było szczepione pojedynczymi szczepionkami i wydaje się, że były one lepiej tolerowane przez organizm - wyznaje Anna Kwiecień, posłanka PiS. A co mówią o komentarzu Karola Paciorka internauci? Prócz wstępnego szoku okazuje się, że spora część z nich zgadza się z Youtuberem. Rezygnowanie ze szczepionek jest według nich narażaniem zdrowia innych i powinno być karane. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Trybunał Sprawiedliwości: Polska musi uznać małżeństwa homoseksualne
  2. Rodzina żony Pięty chce POBIĆ niewiernego posła. "DAM MU W RYJ"
  3. Rewolucja w LIDLu! Miliony Polaków nie będą zadowolone
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News