Niespodziewany apel młodej kobiety. "Zabierzcie 500 plus samotnym matkom!"

Niespodziewany apel młodej kobiety. "Zabierzcie 500 plus samotnym matkom!" Źródło: picabay.com

500 plus niepodważalnie pomaga polskim rodzinom w zapewnieniu dzieciom wsparcia materialnego. Mimo wszystko, flagowy program rządowy wzbudza także wiele emocji wśród świadczeniobiorców. Apel młodej mamy, który udostępniła w Internecie, może niejednego zszokować.

500 plus nie dla samotnych matek? Taką tezę wysnuła jedna z internautek. W ocenie kobiety, samotni rodzice powinni zostać wykluczeni z programu. Argumentem autorki komentarza są sprawy moralne: ci, którzy decydują się na rozstania nie powinni zostać nagrodzeni. Absurdalny wpis uzupełniła szeregiem nieprawdopodobnych przykładów.

Apel młodej mamy oburzył internautów. 500 plus tylko dla pełnych rodzin?

Hej, mam takie przemyślenia. Co sądzicie. Wiadomo, że 500+ to jedna z najlepszych rzeczy jakie w ostatnich latach wspierają rodzinę. Sami zdecydowaliśmy się na dwa kolejne maleństwa, gdyż wcześniej nie było nas na nie stać. Ale właśnie… To ma wspierać rodzinę, czyli matkę, ojca i dzieci. Tak sobie myślę, że jakby zabrać tym którym się nie należy – samotnym matkom, to może rodziny dostałyby więcej – 600+ może 700+. Takie samotne matki może by przemyślały wtedy, że rozbijają taką rodzinę a pieniądze bynajmniej by trafiały do rodzin - napisała kobieta na forum facebookowym "Spotted: Sokółka". Post natychmiast zebrał niemal 150 komentarzy. W nich internauci wskazują, że teza kobiety jest irracjonalna. - Karyno z patologi, autorko posta- do Anglii sobie wyjedź pasożycie społeczny - mocno komentuje mężczyzna. - Do autorki tego jakże debilnego postu, czy chociaż przyszło ci raz przez myśl że nie wszystkie samotne matki są samotne bo tak wybrały, że może któraś mąż zostawił, bo nie udźwignął roli ojca, lub po prostu mężowie nie żyją? - pisze zbulwersowana internautka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Może jeszcze napisz post i apeluj do rodzin, które nie potrzebują i ci przeleją swoje pieniądze na konto. Żenada - komentuje kobieta. Nie wiadomo jednak, czemu autorka bulwersującego apelu zdecydowała się anonimowo opublikować swój pogląd. Prawdopodobnie chciała rozpętać burzę wokół tematu. Jak się okazuje, 500 plus nie tylko pomaga ludziom, ale i wzbudza wśród nich ogromne emocje. Politycy nie mają jednak w planach odebrania świadczeń samotnym matkom. Z całą pewnością to właśnie one w pierwszej kolejności potrzebują wsparcia w wychowaniu swoich dzieci.ZOBACZ TAKŻE:
  1. 13-latka zmarła, bo oglądała popularną bajkę dla dzieci. To mogło się przydarzyć każdemu
  2. Afera w TVP na żywo! Ksiądz szokująco o zachęcaniu dzieci do pracy w burdelach
  3. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku i ich weekendowe zwyczaje. Cała prawda
  5. Meghan Markle zdradziła swój największy sekret! Chodzi o dziecko
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News