Przez jedną rzecz setki tysięcy dzieci mogą stracić 500 plus. Ich rodzice powinni o tym wiedzieć

Przez jedną rzecz setki tysięcy dzieci mogą stracić 500 plus. Ich rodzice powinni o tym wiedzieć Źródło: .

500 plus nie dla wszystkich? Ta jedna rzecz może sprawić, że tysiące dzieci nie doczekają się świadczenia, które cieszy się tak ogromną popularnością w naszym kraju.

500 plus zostanie zmienione przez nowelizację, którą zaakceptował prezydent Andrzej Duda. Jego oficjalny podpis pozwala na wprowadzenie nowości w programie wraz z początkiem lipca. Zmiany, jakie od tego momentu zajdą, maja nie tylko za zadanie ułatwić życie Polakom, którzy starali się oświadczenie, ale również pozwolą, by więcej rodzin cieszyło się z dodatkowych 500 złotych miesięcznie.

Wszystko brzmi naprawdę obiecująco, jednak jak się okazuje, nie wszystko jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Przez jedną rzecz dodatkowe pieniądze stracić mogą setki tysięcy dzieci. 

Nowości w programie wchodzą w życie

Już 1 lipca w życie wejdzie znowelizowany program 500 plus. W jego założeniu jest między innymi łatwiejszy do wypełnienia wniosek. Ponadto, co jest oczywiście najważniejsze dla Polaków, rodzice będą mogli od tego momentu otrzymywać świadczenie również na pierwsze dziecko. Dodatkowo nie będzie żadnego progu ograniczającego, co ucieszyło tysiące rodzin. Teraz na jaw wychodzi jednak, że nie wszystko będzie tak idealne, jak mogłoby się wydawać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kto nie otrzyma świadczenia? Tysiące dzieci może stracić 500 plus

Wraz z wprowadzeniem nowego programu 500 plus, który ma ułatwić życie Polaków, zostanie wprowadzony również warunek, do którego każda z rodzin starająca się o świadczenie będzie musiała się dostosować. Chodzi dokładnie o wniosek, który uprzednio rodzice musieli wypełnić.

Złożyć odpowiedni dokument będą musieli nie tylko ci, którzy dopiero co starają się o 500 plus, ale i ci, którzy otrzymywali je przez kilka ostatnich miesięcy. Co więcej, wniosek nie zostanie złożony w odpowiednim terminie - dziecko nie otrzyma dodatkowych pieniędzy, rodzice więc muszą o tym szczególnie pamiętać. W przeciwnym razie setki tysięcy pociech będzie mogło obejść się smakiem i nie dostanie dodatkowych środków. 

Warto wspomnieć, że władze mogą odmówić danej rodzinie wypłacania 500 plus, jednak następuje to w naprawdę wyjątkowych okolicznościach. Jest to wtedy dokładnie i indywidualnie badane przez urzędników, którzy mogą nawet zlecić wypłatę świadczenia w innej formie. 

  1. Tragedia polskiej artystki. Adrianna Biedrzyńska usłyszała wyrok śmierci. Lekarze: "Od 3 tygodni, do 3 miesięcy życia"
  2. Uwielbiana polska aktorka zmarła na tragiczną chorobę. Zbigniew Hołdys ujawnił, że gwiazda odmówiła leczenia
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Co na to Tadeusz Rydzyk? Ekspert jego telewizji zdjął spodnie i pokazał nagie genitalia
  5. Nie żyje Mama Rafała Trzaskowskiego
  6. Katarzyna Dowbor już dłużej nie mogła milczeć. Wyjawiła całą prawdę o pijących uczestnikach programu "Nasz nowy dom"
  7. Straszna historia gwiazdora Polsatu. Popełnił samobójstwo przez aktorkę

Źródło: superexpress

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu