Ludzie już szykują wnioski. Będzie 500 plus dla nowej grupy społecznej!

Ludzie już szykują wnioski. Będzie 500 plus dla nowej grupy społecznej! Źródło: Pixabay - Fz

500 plus stało się wyjątkowo popularnym świadczeniem, które jest stale rozwijane. Teraz otrzymać je ma kolejna grupa społeczna. Okazuje się, że sporo osób może liczyć na dodatkowe pieniądze.

500 plus należy obecnie do najpopularniejszych świadczeń przyznawanych przez państwo. Kolejne osoby głośno wyrażają swoje poparcie dla programu zaproponowanego przez obecny rząd. Z początku był on bardzo krytykowany przez opozycję, lecz obecnie nawet ona docenia go i przyznaje, że powinno się zadbać o osoby, które czerpią korzyści z jego powodu.

Okazuje się, że już niedługo kolejni ludzie będą mogli skorzystać z bardzo popularnego świadczenia. Jak się dowiadujemy, jeszcze jedna grupa społeczna może liczyć na wsparcie finansowe przez państwo. Poważne zmiany mają zajść już w najbliższym czasie. Z pewnością wiele osób przyzna, że taka inicjatywa zasługuje na pochwałę. 

500 plus należy do najpopularniejszych świadczeń

Jeszcze niedawno dowiedzieliśmy się, że 500 plus zostanie przekazane także na konta osób, które wychowują tylko jedno dziecko, co już wtedy było odebrane jako świetny pomysł, który pomoże biednym rodzinom. Okazuje się, że to nie koniec zmian, które wspomogą najbiedniejszych Polaków. Politycy przygotowali coś, co z pewnością ucieszy dziesiątki tysięcy osób.

Wiemy, że 500 plus trafi do osób niepełnosprawnych, które często nie są w stanie zdobyć pieniędzy potrzebnych na zakup odpowiednich leków bądź mają problemy z uzbieraniem pieniędzy na rehabilitację. Państwo ma przyjść im z pomocą, rozszerzając projekt 500 plus także o te osoby. Zajdą wielkie zmiany, które z pewnością zostaną ocenione pozytywnie.

500 plus doczeka się rozszerzenia

Okazuje się, że istnieje warunek, który należy spełnić, by uzyskać 500 plus. Potrzebne jest pewne świadczenie, które można uzyskać u lekarza, do którego skieruje nas Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Dzisiaj grzeje: 1. W dniu ślubu ujawniła swoją tajemnicę. Rodzinie i wszystkim gościom popłynęły łzy z oczu
2. Nie 500 plus, a 600 plus i 400 plus. Jest nowy pomysł na program

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezez ZUS Gertruda Uścińska przypominała, że potrzebne jest orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Wydać je może jedynie lekarz skierowany przez ZUS, jednak wiemy już, że pacjencji nie będą musieli pokrywać kosztów przeprowadzenia badania. Wiele osób chwali sobie pomysł o dodatkowym wsparciu niepełnosprawnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Woźniak-Starak najpiękniej opowiadał o miłości do żony. Jego słowa w obliczu tragedii rozrywają serce dwa razy mocniej
  2. Tragedia na weselu. Nie żyje pan młody. Został zamordowany, reszta osób w szpitalu
  3. Ujawniono największe sekrety Tadeusza Rydzyka! Duchownemu pali się grunt pod nogami
  4. Pilne informacje TVP. Samolot zderzył się z helikopterem, 5 osób nie żyje, tragedia za granicą
  5. TVN: Pod dziećmi w parku zapadła się ziemia. Znalazły się wśród trumien

źródło: O2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News