Ważne zmiany w 500 plus. Rodzice muszą wiedzieć

Ważne zmiany w 500 plus. Rodzice muszą wiedzieć Źródło: pexels.com PhotoMIX Company

500 plus w ogniu kolejnych zmian. Każdy rodzic powinien o nich wiedzieć i być świadomym zarządzonych modyfikacji. Minister Marlena Maląg z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już potwierdziła, zmiany dotyczą każdej rodziny.

500 plus, ku zadowoleniu rodziców, nadal będzie wypłacane i nie ma tutaj żadnych zmian. Te zachodzą jednak w nieco innym zakresie, warto poznać konkretne terminy, o których dziś poinformowało Ministerstwo Rodziny. 

Marlena Maląg wytłumaczyła, na czym polegają zmiany

Minister rodziny, Marlena Maląg, zabrała głos w sprawie 500 plus. Tym samym rozwiała wątpliwości wszystkich rodziców, którzy już szykowali się na wizytę w urzędzie w celu złożenia odpowiedniego wniosku. Jak się okazuje, niepotrzebnie. Zazwyczaj termin 1 lipca był kluczowy przy kompletowaniu dokumentów tak, aby pieniądze otrzymać na czas, jednak w tym roku będzie inaczej. To znaczne ułatwienie dla tysięcy rodzin.

- W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia w ramach programu "Rodzina 500 plus". Wniosek złożony w ubiegłym roku zakłada wypłatę środków do końca maja 2021 r. W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. - czytamy na Twitterze Ministerstwa Rodziny w specjalnym oświadczeniu.

Kolejne zmiany w 500 plus zajdą w przyszłym roku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marlena Maląg poinformowała także, że roczny okres świadczeniowy wraca w przyszłym roku i będzie on obowiązywał od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Minister rodziny zdradziła termin, w jakim trzeba będzie składać wnioski - odbędzie się to w pierwszej połowie roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier wprowadził II stopień alarmowy w całym kraju. Obowiązuje już od jutra
2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

- Wtedy, by uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną - od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach - uspokoiła Marlena Maląg.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Polskę obiegła informacja o tragicznej, przedwczesnej śmierci. Nie żyje Karolina Bojarska, Polacy masowo wysyłają kondolencje
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja o przedwczesnej śmierci. Niestety, nie żyje Bogdan Dudko
  4. Kasia Kowalska nagle trafiła do szpitala. Dopiero po czasie wyjawiła wstrząsające szczegóły
  5. Były mąż Gosi Rozenek po latach wyznał prawdę, nie mógł dłużej milczeć. Ujawnił tajemnicę swojego ślubu
  6. Krzysztof Jackowski wyjawił, co wydarzy się w Polsce za kilka miesięcy. Przepowiednia jasnowidza poraża, wielu będzie zawiedzionych

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News