Wiele osób nie miało pojęcia. Zmiana w 500 plus już obowiązuje

Wiele osób nie miało pojęcia. Zmiana w 500 plus już obowiązuje Źródło: Kelli McClintock/Unsplash

500 plus wypłacane jest już według nowych zasad. Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przypomina wszystkim rodzicom pobierającym świadczenia, jakie zmiany już weszły w życie. Wielu rodziców nie zdawało siebie z tego sprawy. Co się zmieniło?

Program 500 plus funkcjonuje już na nowych zasadach. Dla rodziców, którzy pobierają świadczenia, przygotowana została uproszczona ścieżka ubiegania się o dodatkowe pieniądze, przysługujące im na małoletnie pociechy. O zmianach, które już weszły w życie, przypominała w ostatnich dniach Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Marlena Maląg wyjaśnia nowe zasady programu 500 plus

- W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia w ramach programu Rodzina 500 plus; wniosek złożony w ubiegłym roku zakłada wypłatę środków do końca maja 2021 r. - przekazała minister Marlena Maląg w sprawie zmian w wypłatach 500 plus. 

Dla przypomnienia w minionych latach 1 lipca rozpoczynało się składnie wniosków o wypłaty 500 plus na przyszły rok. Jednak od tego roku, 500 plus wypłacane będą na podstawie poprzedniego wniosku.

- W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. - zaznaczyła Maląg. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co z rodzicami, którzy jeszcze nie pobierali świadczenia 500 plus?

Dla wszystkich rodziców i opiekunów, którzy chcieliby pobierać 500 plus, w każdej chwili jest taka możliwość. Rodzice, którym niedawno urodziło się dziecko, mogą przystąpić do programu, składając wniosek za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej. Marlena Maląg przekazała także, że od przyszłego roku w planach jest wprowadzenie rocznego okresu trwania wypłat. Obowiązywać on będzie od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 roku dla wszystkich rodziców i opiekunów, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. Wystartowały kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. Kary za brak są wręcz astronomiczne

- Wtedy, by uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach - dodała minister. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Miliony Polaków będą oburzone, Jackowski jest wszystkiego pewien. Jasnowidz powiedział, co wydarzy się na jesieni
  4. Co za przystojniak. Natalia Kukulska pokazała swojego 20-letniego syna, ależ się zmienił
  5. Niepokojące doniesienia o Ewie Wachowicz. Jak tak można? W sieci pojawił się pilny apel
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: Businessinsider.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News