Matka trójki dzieci rzuciła pracę, a ich ojciec pracuje za granicą. Cofnięto im 500 plus, powód odbiera mowę

Matka trójki dzieci rzuciła pracę, a ich ojciec pracuje za granicą. Cofnięto im 500 plus, powód odbiera mowę Źródło: .

500 plus stanowi podstawę domowego budżetu dla niejednej polskiej rodziny. Czy to przez źle płatną pracę, czy przez tymczasowe bezrobocie, rodzice nieraz są zmuszeni polegać na państwowych świadczeniach - a jak wiadomo, im więcej dzieci, tym ciężej. Ten ojciec pięcioosobowej rodziny zastanawia się, jak poradzi sobie bez 500 plus.

500 plus w niektórych rodzinach odgrywa kluczową rolę przy ustalaniu comiesięcznego budżetu. Tak też jest w przypadku rodziny tego Polaka, który podjął się pracy w Danii. W pracy nie zarabia dużo, ale ponieważ żona przestała być aktywna zawodowo, ZUS odciął rodzinie dostęp do 500 plus. Bez tego po prostu mogą nie poradzić sobie z wyżywieniem i opieką nad trójką dzieci. Zdesperowany mężczyzna napisał do gazety z zapytaniem, co powinien zrobić w takiej sytuacji. Okazało się, że istnieje pewne rozwiązanie jego problemu.

500 plus nie przysługuje zatrudnionym za granicą

- (...) pracuję w Danii jako kierowca na kiepskiej umowie. Nie pobieram tam żadnych świadczeń rodzinnych. Razem z żoną mieszkamy w Polsce z trojgiem dzieci. Żona była na urlopie macierzyńskim, lecz rozwiązała umowę o pracę i nie jest aktywna zawodowo. Świadczenie 500+ nam wstrzymano z powodu mojej pracy za granicą - napisał przerażony swoją sytuacją finansową mężczyzna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jest świadomy tego, że musi coś zrobić, aby umożliwić dalsze bytowanie ukochanej rodzinie.

- Moje pytanie: czy świadczenie zostanie nam zwrócone w Polsce, nawet gdy administracja uzna, że powinno być one pobierane w Danii? - zapytał zdesperowany ojciec.

Odpowiedź jest pocieszająca

Okazuje się, że istnieje sposób, aby otrzymywać świadczenie na dzieci nawet pracując za granicą. Trzeba się jednak po nie zgłosić nie do polskiego rządu, który w takich przypadkach nie może w niczym pomóc ani nawet pośredniczyć, tylko bezpośrednio do odpowiednich organów państwa, w którym jest się zatrudnionym.

Dzisiaj grzeje: 1. Małżeństwo brało razem prysznic, gdy nagle żona zauważyła pewien szczegół. Od razu zażądała rozwodu
2. Przecież on ma dopiero 5 lat. Powalające doniesienia o synu Małgorzaty Kożuchowskiej

- Należy złożyć w Danii wniosek o świadczenie na dzieci i to duńska instytucja będzie przesyłać pieniądze. Polskie urzędy nie będą w tym pośredniczyć i żadnych świadczeń Państwu nie zwrócą. Świadczenie zostanie prawdopodobnie przyznane od momentu złożenia wniosku na dzieci - odpisuje zatroskanemu ojcu "Fakt".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz auto z instalacją gazową? Czeka cię bardzo niemiła niespodzianka
  2. Będzie zabawa. Wiemy, ile Tadeusz Rydzyk zapłacił za organizację hucznych urodzin Radio Maryja
  3. Para prezydencka odwiedziła polskie sześcioraczki. Agata Duda zwróciła na siebie uwagę wszystkich, tym razem nie chodzi o strój
  4. Ukryta kamera uchwyciła moment, w którym kot dobitnie pokazuje co myśli o psie. Internauci przecierają oczy ze zdumienia, niesamowita reakcja
  5. Mąż przedstawił żonie tak niemoralną zachciankę, że włosy stają dęba. Zgodziła się ze strachu

źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News