Pracował za granicą, w Polsce pobierał 500 plus na dzieci. Teraz musi oddawać ogromne pieniądze

Pracował za granicą, w Polsce pobierał 500 plus na dzieci. Teraz musi oddawać ogromne pieniądze Źródło: Pexels.com / Emma Bauso

500 plus dla tej rodziny będzie wiązać się z ogromnymi konsekwencjami finansowymi. Wszystko za sprawą ojca, który pracując za granicą pobierał w Polsce zasiłek. Przegrał rozprawę w niemieckim sądzie i musi zapłacić sporą sumę pieniędzy.

500 plus ściągnęło na tę rodzinę spore nieszczęście. Polak pracujący w Niemczech regularnie pobierał zasiłek na dzieci w Polsce. Teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Niemiecki sąd zdecydował, że zapłaci za to kilka tysięcy euro. Wszystkie instancje sądu odrzuciły skargę polskiego pracownika.

500 plus nie przysługuje, jeśli równocześnie otrzymujemy Kindergeld

W czwartek Federalny Trybunał Finansowy w Monachium zdecydował, że świadczenia na dzieci wypłacane polskim pracownikom w Niemczech powinny być pomniejszone o sumę świadczenia otrzymywanego w Polsce. W związku z tym Trybunał odrzucił skargę polskiego obywatela. Ojciec dwóch córek na stałe mieszkał w Niemczech, gdzie został delegowany przez swojego pracodawcę. Jego dzieci otrzymywały zarówno niemiecki zasiłek Kindergeld, jak i polskie świadczenie z programu Rodzina 500 plus, co jest zakazane. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O tym oszustwie dowiedziały się niemieckie instytucje. Odliczyły Polakowi kwotę polskiego świadczenia od niemieckiego i tym samym zażądały od niego zwrotu ponad 2 tysięcy euro za okres, kiedy oba zasiłki były wypłacane jednocześnie. Zarówno 500 plus, jak i Kindergeld to świadczenia przysługujące raz w miesiącu na każde dziecko. Polak przegrał sprawę we wszystkich instancjach.

Dzisiaj grzeje: 1. 7-latka dała pracownikowi stacji benzynowej liścik i uciekła. Gdy go przeczytał od razu zadzwonił na policję
2. Media obiegły najgorsze wiadomości. Zmarł kultowy dziennikarz, każdy znał jego programy

Zmiany w programie Rodzina 500 plus

Na początku lipca bieżącego roku nastąpiły zmiany w wypłacaniu świadczenia Rodzina 500 plus. Od tamtej pory program objął wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Szacuje się, że dzięki tej decyzji ze świadczenia skorzysta około 6,8 miliona osób. Biorąc pod uwagę, że w Polsce mieszka około 38 milionów ludzi, mniej więcej co piąta otrzymuje 500 plus. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet Żabkę
  3. Śniadanie, które spala tłuszcz, obniża cholesterol i daje zastrzyk energii na cały dzień. Pokochasz je
  4. Chwilę przed śmiercią nastolatkowie opublikowali w sieci porażający film. Policja dokonała w aucie ścinającego z nóg odkrycia
  5. Nastolatka nie miała pojęcia, że jest w ciąży. Weszła do kuchni, spojrzała w dół i zobaczyła główkę

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News