Morawiecki oficjalnie oświadczył. Rodzice dostaną więcej pieniędzy, nadchodzi waloryzacja 500 plus

Morawiecki oficjalnie oświadczył. Rodzice dostaną więcej pieniędzy, nadchodzi waloryzacja 500 plus Źródło: Screen/ YouTube/ Telewizja Republika

500 plus, sztandarowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości, doczekał się kilku korzystnych zmian, ale rodzice czekają na jeszcze jeden - waloryzację. Premier Mateusz Morawiecki powiedział o 100-procentowej waloryzacji świadczenia.

500 plus było najważniejszym programem wprowadzonym przez Prawo i Sprawiedliwość podczas kończącej się kadencji. Projekt świadczenia został też zaktualizowany o kilka korzystnych dla rodziców zmian, między innymi wypłatę za pierwsze dziecko. Istotną, często poruszaną kwestią jest waloryzacja 500 plus. W wywiadzie dla portalu Money premier Mateusz Morawiecki nie pozostawił wątpliwości - nastąpiła 100-procentowa waloryzacja.

500 plus ze 100-procentową waloryzacją? Chodzi o pierwsze dziecko

Coroczna waloryzacja świadczenia sprawiłaby, że kwota dawana w ramach świadczeń nie traciłaby na wartości. Wraz z inflacją i rosnącymi cenami, 500 zł w istocie starczy na coraz mniej. O waloryzację 500 plus zapytano premiera Mateusza Morawieckiego w wywiadzie dla portalu Money. Szef rządu powiedział, że waloryzacji już dokonano, i to 100-procentowej.

- Przy tak niskiej inflacji poszerzyliśmy program o pierwsze dziecko. Każda rodzina, która ma drugie dziecko, ma też pierwsze, więc to 100-procentowa waloryzacja - uzasadnił premier.

Na pytanie, co z osobami, które i przed, i po zmianach otrzymywały świadczenie na jedno dziecko, Mateusz Morawiecki odpowiedział, że dla najbiedniejszych rząd przygotował kilka nowych programów. 

Morawiecki zadowolony, pochwała z USA

Mateusz Morawiecki opisał 500 plus jako program znakomicie uszyty na potrzeby polskiego społeczeństwa. Co więcej, pochwalił się, że działania rządu w sprawie programu zostały dostrzeżone za granicą i pochwalone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To, że dołożyliśmy kolejne 20 mld zł, to ruch, który został dostrzeżony i przez OECD, i przez Komisję Europejską. Chwali nas także Waszyngton - powiedział premier

Szef rządu z dumą mówił, że projekt został uznany przez Stany Zjednoczone za "sztandarową, znakomitą politykę społeczną".

Dzisiaj grzeje: 1. W ciągu roku umarł jej mąż i miała operację mózgu, część twarzy ma sparaliżowaną. Druzgocące doniesienia o Annie Marii Wesołowskiej
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

- Jako ciekawostkę dodam, że Narodowe Biuro Badań Ekonomicznych, jedna z najważniejszych instytucji Stanów Zjednoczonych, która wpływa na politykę społeczną tego kraju, przebadało 133 polityki społeczne prowadzone w USA w ostatnich 50 latach i uznała, że bezpośrednia płatność na dziecko daje największe szanse na poprawę edukacji i wychowanie oraz jest najlepszą inwestycją dla państwa - dodał Mateusz Morawiecki, chcąc podkreślić, że 500 plus to krok w bardzo dobrym kierunku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

Źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News