500 plus dzieci
pixabay.com
Maja Lachowicz - 7 Czerwca 2019

Unia Europejska jest niezadowolona z 500 plus. Uważa, że ma fatalny wpływ na kobiety

500 plus jest silnie krytykowane przez Unię Europejską. Według Brukseli, program zniechęca do podejmowania pracy i bezpośrednio przekłada się na wysokość emerytur. Komisja Europejska zaleca również podwyższenie wieku emerytalnego.

500 plus jest programem, który podzielił Polaków. Ma wielu zwolenników, którzy chętnie z niego korzystają i dostrzegają same zalety, ale też przeciwników krytykujących rozdawnictwo rządu. Do tej drugiej grupy dołączyła właśnie Komisja Europejska.

Już niedługo 500 zł będzie wypłacane na każde dziecko. Zdaniem unijnych urzędników ma to negatywny wpływ na aktywność zawodową Polaków, a zwłaszcza kobiet. Poprzez wypłaty dodatkowych pieniędzy, kobiety coraz częściej decydują się na pozostanie w domu, zamiast podejmować pracę zarobkową. W przyszłości wpłynie to negatywnie na wysokość ich emerytur, ponieważ zgromadzą niewiele pieniędzy w funduszu emerytalnym.

Zbigniew WodeckiZbigniew Wodecki: Romans prawie zniszczył mu życieCzytaj dalej

Komisja Europejska zaleciła również podniesienie wieku emerytalnego, który obecnie wynosi 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Szybkie przechodzenie w stan spoczynku zawodowego sprawia, że emerytury są niższe. Po pierwsze, im krócej się pracuje, tym mniej składek zostanie odprowadzonych. Po drugie, wydłuża się czas naszego życia, w którym pobieramy świadczenie, a więc zgromadzone pieniądze muszą być podzielone na więcej miesięcy.

Polscy politycy nie zgadzają się z opinią Komisji Europejskiej

Polski rząd nie zgadza się z zaleceniami urzędników z UE i zapowiada, że nie zamierza podwyższać wieku emerytalnego.

– Uważamy, że podnoszenie wieku emerytalnego Polakom to nie jest dobra droga, stąd wycofaliśmy się ze złych decyzji, które podjęli nasi poprzednicy i nie zamierzamy nic w tej sprawie zmieniać – skomentował zalecenia Unii wicepremier Jacek Sasin w czwartek w radiowej "Jedynce".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Anna PrzybylskaTak Anna Przybylska pożegnała się z fanami. Jej ostatnie wpisy były pełne szczęściaCzytaj dalej

Różnica 5 lat pomiędzy wiekiem kobiet i mężczyzn, kiedy mogą przejść na emeryturę, jest kolejną przyczyną niższych emerytur dla kobiet. Krócej pracują, więc odprowadzają mniej składek. Obecnie nie ma racjonalnych powodów, by pozwalać kobietom na wcześniejsze zakończenie pracy zawodowej. Statystycznie panie żyją o kilka lat dłużej od mężczyzn i często podejmują lżejsze prace, które nie wyniszczają organizmu. Są więc nie mniej sprawne od mężczyzn w tym samym wieku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami
  4. Urodziła pięcioro dzieci. Niestety, do domu wróciło z nią tylko jedno
  5. Światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość. Nie żyje legendarny gwiazdor, odszedł nieoczekiwanie w nocy

Elżbieta JaworowiczJaworowicz nie mówiła całej prawdy o sobie. Jej kilka intymnych sekretów wbija w fotel!Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News