Wiemy, jak uniknąć ogromnych kolejek przy składaniu wniosku o 500 plus. Prosty sposób oszczędzi mnóstwo waszego czasu

Wiemy, jak uniknąć ogromnych kolejek przy składaniu wniosku o 500 plus. Prosty sposób oszczędzi mnóstwo waszego czasu Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

500 plus już teraz można otrzymać dużo łatwiej. Nie trzeba stać w urzędach w wielogodzinnych kolejkach, wystarczy kilka prostych kroków i wniosek internetowy.

500 plus, to świadczenie socjalnie, które nieustannie budzi kontrowersje. Dla wielu osób jest to niepotrzebne rozdawnictwo pieniędzy, dla innych to ratunek w trudnej sytuacji finansowej. Rodziny, które chcą otrzymać tę zapomogę mogą teraz złożyć wniosek przez internet i ominąć urzędowe kolejki. 

500 plus, wiemy jak szybko złożyć wniosek

Warto przypomnieć, że działanie 500 plus zmienia się wraz z 1 lipca. Świadczenie będzie przysługiwało także na pierwsze dziecko. Wnioski można składać do końca października, a każdy, komu pieniądze będą przysługiwały, otrzyma także trzymiesięczne wyrównanie. 

Każdy wniosek można złożyć w urzędzie, jednak trzeba liczyć się z czekaniem w kolejce oraz faktem, że urzędy są otwarte tylko w określonych godzinach. Dla osób pracujących przez całe dnie było to bardzo niewygodne, ponieważ nie mieli jak załatwić potrzebnych papierów. Rozwiązaniem będzie dla nich internetowy wniosek. 

Wystarczy dostęp do internetu i profil zaufany, albo nowy dowód z warstwą elektroniczną i można przystąpić do składania wniosku. Na pierwszy rzut oka wydaje się to skomplikowany proces, ale tak naprawdę jest łatwy i bardzo szybki.

Jak, krok po roku, złożyć wniosek o 500 plus

Aby złożyć wniosek o 500 plus przez internet wystarczy mieć założony profil zaufany. Profil zaufany to środek identyfikacji internetowej, dzięki któremu możemy załatwiać wiele spraw urzędowych przez internet np. złożyć wniosek o nowy dowód osobisty, sprawdzić swoje punkty karne czy rozliczyć PIT. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Profil zaufany ułatwia także dostęp do złożenia wniosku o świadczenie 500 plus. Możemy od razu z naszego profilu przejść do wniosku. Można także wybrać stronę emp@tia. Na niej znajdziemy wszelkie wnioski o zapomogę m.in. becikowe, 500 plus czy dofinansowanie do wyprawki szkolnej.  

Po zalogowaniu i wybraniu wniosku wystarczy wypełnić podstawowe dane, które potrzebne są do wypłacania zapomogi. Część z informacji zostanie pobrana z profilu zaufanego, pozostałe trzeba wpisać ręcznie np. wysokość zarobków, alimentów czy pozostałych świadczeń. Należy także wpisać numer konta, na które będą wysyłane pieniądze. Warto pamiętać, że trzeba dokładnie wskazać, na które dziecko będzie pobierana zapomoga. 

Rodzice, którzy chcą złożyć wniosek na pierwsze dziecko muszą się wstrzymać do 1 lipca, bowiem dopiero wtedy w życie wchodzi zmiana przepisów. 

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Komputer Świat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu