Andrzej Duda w sesji na żywo dostał pytanie o likwidację 500 plus. Słowa, które padły, rozwścieczą wielu Polaków

Andrzej Duda w sesji na żywo dostał pytanie o likwidację 500 plus. Słowa, które padły, rozwścieczą wielu Polaków Źródło: pikio.pl

500 plus znalazło się ostatnio na językach Polaków, którzy patrząc na sytuację gospodarczą, mogą spodziewać się zawieszenia wypłat świadczenia. W tej sprawie głos zabrał Andrzej Duda. Jego słowa mogą zdenerwować mieszkańców kraju.

500 plus było jednym z tematów, które zostały poruszone podczas wypowiedzi Andrzeja Dudy. Słowa prezydenta mogły nie przypaść do gustu Polaków. 

Andrzej Duda odpowiada na pytanie o 500 plus

W czasach epidemii koronawirusa pojawiło się wiele głosów, że 500 plus powinno zostać zawieszone lub zlikwidowane. Podczas Q&A (Pytań i Odpowiedzi) na Facebooku, Andrzej Duda został zapytany o to, jaka jest prawda na temat wypłat 500 plus. 

- Informacje o tym, że 500 plus miałoby być zawieszane czy zmniejszone są nieprawdziwe. Absolutnie nie ma takiego planu, by w jakikolwiek sposób cokolwiek zmieniać na gorsze w programie 500 plus. On jest realizowany. Jest bardzo ważny dla rodzin. Wszyscy mamy tego świadomość, że jest ogromnie dla nich ważny, zwłaszcza w obecnej, bardzo trudnej sytuacji - przekazał Andrzej Duda. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Andrzej Duda przekazał także, co sądzi na temat zachowania osób, które powtarzają, że 500 plus zostanie zlikwidowane lub zawieszone. 

- Niestety niektórzy politycy nieodpowiedzialnie o tym mówią. Mówię tu przede wszystkim o politykach opozycji i tu z ust opozycji kilkakrotnie słyszałem tego typu wezwania. Ale wszystkie informacje, które się temat pojawiają na temat zmniejszenia czy zawieszenia tego świadczenia, to jest brak odpowiedzialności - dodał prezydent. 

500 plus nie zostanie odebrane rodzicom 

Prezydent, Andrzej Duda przekazał, że 500 plus oznacza stabilną sytuację finansową dla wielu rodzin w Polsce i dziś nie chce nikt im tego odebrać. 

- I zapewniam, że rządzący nie zamierzają w żaden sposób tego uszczuplić - zapewnił Andrzej Duda. 

Wiele osób, które sprzeciwiaja się wypłatom 500 plus, może być niezadowolonych ze słów Andrzeja Dudy. Polscy ekonomiści także wskazują, że zawieszenie wypłat 500 plus, a także tzw. trzynastek, mogłoby uratować polską gospodarkę w obecnych czasach. Pieniądze, które zostaną przekazane na 500 plus, mogłyby zasilić szpitale, walczące z koronawirusem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ekspert zdradził, co nas czeka po Wielkanocy. Na te słowa czekali wszyscy Polacy

2. Na wizji spytali Szumowskiego, czy ukrywają prawdziwą liczbę ofiar. Przez jego reakcję wielu zatkało

Polacy wiedzą, że dziś wszelkie pieniądze państwa, powinny trafiać do służby zdrowia. Zakup kolejnych testów, a także maseczek ochronnych dla szpitali może sprawić, że życie wielu osób zostanie uratowane. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Naukowcy wyliczyli, ilu Polaków może umrzeć podczas epidemii. Wskazali prawdopodobną datę szczytu
  2. Radosław Majdan spodziewa się potomka. Zdjęcie pary czekającej na poród poruszyło wszystkich (FOTO)
  3. Polacy w końcu poznali prawdę. Mateusz Morawiecki już dłużej nie mógł ukrywać ile pieniędzy trafi do kieszeni rodaków
  4. Genialny domowy sposób na dezynfekcję maseczki. Zajmuje kilka chwil i można użyć jej ponownie
  5. Niezwykle smutne doniesienia o zakażonej 4-latce z centralnej Polski. Trwa dramatyczna walka o jej życie
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

źródło: radiolublin

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News