Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
.
Konrad Karpiuk - 6 Lutego 2020

Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej

500 plus miał być ogromnym wsparciem dla polskich rodzin z dziećmi. Okazuje się, że w rzeczywistości poziom tego wsparcia może zmaleć i rodzice dostają znacznie mniej.

500 plus to dosyć kontrowersyjny projekt. Wiele osób cieszyło się z dodatkowego wsparcia państwa, ale jego przeciwnicy ostrzegali przed zgubnym wpływem na budżet i ekonomię kraju. Teraz wyszło na jaw, że rodziny dostaną znacznie mniej.

Koniec 500 plus. Ludzie dostaną znacznie mniej pieniędzy

Zamiast 500 złotych, rodziny dostaną równowartość 264 złotych. Jak to się dzieje? To efekt coraz wyższej stopy inflacji, czyli spadku siły nabywczej pieniądza. Ze względu na wiele czynników takich jak polityka fiskalna kraju, czy zmiany w światowej gospodarce, doświadczamy znacznego wzrostu cen. W efekcie za tę samą kwotę pieniędzy, co kilka lat temu, kupimy znacznie mniej produktów.

Jan Paweł IIPo latach na wierzch wyszedł skandal ws. śmierci Jana Pawła II. Media o tym milczałyCzytaj dalej

Super Express przeprowadził analizę danych zebranych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). W 2016 roku, gdy program wszedł w życie, rodziny wydawały ok. 880 zł na osobę. Już rok później wydatki wzrosły do 3520 zł. Na 2021 roku prognozuje się o 471 zł więcej. Według wyliczeń SE, W 2021 wartość nabywcza 500 zł zmaleje do 264 zł.

500 plus w 2021 roku straci swój pierwotny sens

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przepowiednia z dłoniLinie na Twoich dłoniach układają się w podobny znak? Niezwykle rzadkie, mówi bardzo wiele o przyszłościCzytaj dalej

Wiele osób wskazuje na to, że świadczenie można by zrewaloryzować, tak jak robi się z emeryturami. Jednak minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg stanowczo temu zaprzeczyło. PiS nie zamierza zwiększać swojego sztandarowego świadczenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Minimalne wynagrodzenie poszło w górę, jednak nie każdy dostał podwyżkę. Pracodawcy znaleźli sposób
2. Życie Michała Wiśniewskiego się załamało. Niszczące życie samobójstwo, był na skraju

Jak podał Super Express, wraz z końcem okresu rozliczeniowego programu 31 maja 2021 roku nastąpi kres sensu istnienia nazwy "500 plus". O ile faktycznie na konta rodzin będzie trafiać pięćset złotych, to wartość nabywcza będzie mniejsza niemal o połowę. Dla wielu osób może to znacznie utrudnić utrzymanie.

Najlepsze newsy dnia

  1. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Tragedia, nie żyją rodzice i niemowlę. Małe dziecko jest w stanie krytycznym
  4. Masz stary dowód osobisty? Dzięki niemu możesz dostać o wiele większą emeryturę
  5. Niebywały przepis na kopytka w nowej odsłonie. Smakują rewelacyjnie, sekretem jest jeden składnik

InstagramPies ciągle wąchał nos swojej pani. Kobieta usłyszała śmiertelną diagnozę, była załamanaCzytaj dalej

Źródło: SuperExpress

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News