Już wiadomo, skąd pieniądze na 500 plus. Od 2 lat nie wybudowano w Polsce nawet jednego kilometra autostrady

Już wiadomo, skąd pieniądze na 500 plus. Od 2 lat nie wybudowano w Polsce nawet jednego kilometra autostrady Źródło: wikipedia/wlodzimierz_wysocki/

500 plus to drażliwy temat w Polsce. Jedni uważają, że przyznawanie świadczeń powinno być dokładniej selekcjonowane, inni natomiast, że nie powinno być go w ogóle. Jeszcze kolejni zastanawiają się, skąd tak naprawdę rząd bierze na to pieniądze. Na światło dzienne właśnie wypłynęły zaskakujące dane, które mogą być odpowiedzią na to trapiące wielu pytanie.

500 plus powstało z pieniędzy, które były przeznaczone na budowy autostrad? Wśród Polaków pojawia się coraz więcej spekulacji na ten temat i zdaniem niektórych, może to być bardzo prawdopodobne. Jak się okazuje, od dwóch lat nie wybudowano nawet jednego kilometra autostrady, co pod względem ostatnich lat, daje szokujący wynik.  

Kryzys w budowie autostrad

Do sieci właśnie trafiły dane Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które ukazują zaskakujące informacje. Dzięki nim z łatwością możemy zauważyć, że od 2017 roku nie oddano do użytku ani jednego kilometra nowej autostrady i co więcej, nawet nie zabrano się za jego budowę. W ubiegłym roku łączna liczba autostrad wynosiła 1639 km i do dnia dzisiejszego nie uległa zmianie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak możemy dowiedzieć się z podawanych informacji, to w roku 2012, czyli wtedy, gdy Polska organizowała mistrzostwa Europy w piłkę nożną, oddano najwięcej nowych autostrad, bowiem było ich prawie 241 km. Natomiast od roku 2004 do czerwca 2019, oddano do użytku łącznie 1554 km. Nie ulega zatem wątpliwością, że tak słabego okresu w tej kwestii jeszcze nie mieliśmy.

Autostrady nie powstają przez 500 plus?  

Niektórzy podejrzewają, że fundusze niezbędne do wybudowania nowych dróg krajowych zostały zabrane i przekazane rodzicom jako 500 plus. Gdyby te informacje zostały oficjalnie potwierdzone w Polsce, wybuchłby niemały skandal, a warto wspomnieć, że wielu obywateli naszego kraju już od jakiegoś czasu jawnie krytykuje wspomniane świadczenia. 

Nie wykluczone jednak, że z uwagi na aż dwuletni przestój w budowie autostrad, prace już niedługo ruszą i pierwszy odcinek zostanie oddany do użytku niebawem. GDDKiA zapowiada, że najprawdopodobniej do końca tegorocznych wakacji, uda się ukończyć i oddać do użytku odcinek autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy, za co tysiące kierowców z pewnością byłoby wdzięcznych. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Makabryczne odkrycie na dnie jeziora. Znaleziono ciało 24-letniej gwiazdy sportu
  2. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  3. Potężny wybuch gazu w zachodniej Polsce. Przerażające informacje TVP: Wieżowiec zajął się ogniem
  4. Miało być dużo kokainy. Co ostatecznie zaszło między Bieniukiem a Sylwią Sz.? "Nie wiedziałam, że on to nagrywa"
  5. Anja Rubik przyszła na imprezę Vogue z całkiem nagimi piersami. Tak, CAŁKIEM nagimi
  6. Jak wygląda córka Katarzyny Dowbor? Mama opublikowała zdjęcie, 20-latka zachwyca urodą

Źródło: radiozet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News