500 plus - informacje
Pixabay.com Pexels
Monika Majko - 3 Listopada 2020

Media obiegły niepokojące doniesienia nt. 500 plus. Minister postawił sprawę jasno

500 plus jest jednym z najpopularniejszych świadczeń socjalnych, które pobierają Polacy. Media obiegły niedawno niepokojące informacje o świadczeniu, wiadomości przeraziły część rodziców.

500 plus to jeden z najpopularniejszych programów socjalnych wśród Polaków. Wsparcie finansowe skierowane do rodzin wychowujących dzieci stało się dla wielu obywateli ważną częścią rodzinnego budżetu. Niedawno media obiegły niepokojące informacje o świadczeniu, wiele osób jest przerażonych.

500 plus to ogromne wsparcie finansowe dla polskich rodzin

W związku z trudną sytuacją ekonomiczna w kraju wywołaną m.in. przez pandemię koronawirusa wiele osób obawia się o swoją stabilność finansową. Przedsiębiorcy z niepokojem słuchają kolejnych komunikatów rządu, który wprowadza coraz więcej obostrzeń. Już teraz wiele branż zostało niemal całkowicie pozbawionych możliwości zarobku, a według zapowiedzi władz, nie mamy jeszcze do czynienia z pełnym lockdownem.

Pilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychPilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychCzytaj dalej

Trudna sytuacja w kraju wymaga drastycznych decyzji. Jak przekazał w rozmowie z money.pl Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Polska potrzebuje teraz poduszki finansowej i nie może sobie pozwalać na realizowanie rozrzutnych programów socjalnych.

Niedawno dziennikarze TVP zasugerowali widzom, że być może już niedługo rząd wstrzyma wypłaty świadczenia 500 plus. W jednym z materiałów, które telewizja publiczna wyemitowała w weekend, wskazano, że jeśli protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce będą trwały, a politycy opozycji będą do nich zachęcać, może dojść do wstrzymania inwestycji i ograniczenia wpływów do kasy państwa, co doprowadzi do cięć w programach socjalnych, takich jak 500 plus.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

TVP zasugerowało, że wypłata świadczenia może zostać wstrzymana

To wyjątkowo niepokojące informacje dla wszystkich rodziców, którzy dochód z wsparcia na stałe wpisali w swój rodzinny budżet. Brak dodatkowego wsparcia w czasie kryzysu może być dla nich wyjątkowo bolesny. Rząd utrzymuje jednak, że nie prowadzi żadnych rozważań w tym temacie.

Portal money.pl poprosił o komentarz w sprawie ewentualnego wstrzymania wypłat 500 plus wiceministra rodziny Stanisława Szweda. Polityk stanowczo zaprzeczył, jakoby rząd rozważał takie rozwiązanie.

- Nie ma takich decyzji, nie słyszałem też, aby były one gdziekolwiek dyskutowane. Program 500 plus nie jest zagrożony i będzie wypłacany. Pamiętajmy, że program jest też wsparciem dla rodzin. To oczywiste, że w trudnym okresie pandemii rodziny potrzebują pomocy i błędem byłoby je tej pomocy pozbawiać – przekazał wiceminister Szwed w rozmowie z money.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Uwaga, co z Bożym Narodzeniem? Rzecznik rzadu zabrał głos ws. obostrzeń na święta

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Roczny koszt programu "Rodzina 500 plus" to 40 mld zł, takie pieniądze mogłyby stanowić spore zaplecze finansowe dla zmagającego się z rosnącymi dziurami w budżecie rządu. Eksperci wskazują, że choć prawdopodobnie program nie zostanie wycofany, może zostać mocno ograniczony.

- Na pewno jest to próba wyczucia nastrojów społecznych i tego, jak ten program się sprawdza. Rząd ten program stworzył, wdrożył, a podatnicy go utrzymują. Gdyby się okazało, że są duże problemy i trzeba wybrać, na co wydać pieniądze: czy zabrać zamożnym, wesprzeć biednych, a resztę przeznaczyć na wsparcie służby zdrowia, to może się okazać, że nie byłoby oporu w społeczeństwie – skomentował sprawę dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"
  2. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  4. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  5. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  6. Góra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakane
  7. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News