Porażające wieści dla polskich rodzin, wiele osób się wścieknie. 500 plus zawieszone?

Porażające wieści dla polskich rodzin, wiele osób się wścieknie. 500 plus zawieszone? Źródło: Pixabay.com Pexels

500 plus i trzynaste emerytury są w niebezpieczeństwie. Polacy będą wściekli, wszystko przez kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa.

500 plus oraz trzynaste emerytury mogą zostać zawieszone nawet na 3 lata. Ekonomiści przekonują, że to jedyny sposób, by uratować polską gospodarkę przed ogromnym kryzysem, spowodowanym przez skutki pandemii koronawirusa. Wiele polskich rodzin będzie wściekłych.

500 plus zagrożone, polskie rodziny żyją w niepewności

O zawieszeniu świadczenia 500 plus oraz trzynastej emerytury wspomnieli w ostatnim czasie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz premier Mateusz Morawiecki. Oboje politycy dali Polakom jasno do zrozumienia, że wypłata świadczeń będzie kontynuowana, bez względu na obecnie panujące okoliczności. Sytuacja może jednak ulec zmianie.

Jak przekonują ekonomiście z Alertu Gospodarczego, by uchronić polską gospodarkę przed ogromnym kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa i zapewnić przedsiębiorcom odpowiednią pomoc, rząd będzie musiał wprowadzić znaczne zmiany w krajowym budżecie.

- W szczególności na okres co najmniej 3 lat (2020-2022) trzeba zrezygnować z reguły przeznaczania na wydatki wojskowe 2 proc. PKB. Niezbędne będzie także zawieszenie na ten okres części sztywnych wydatków socjalnych w szczególności dotyczy to 13. emerytury i ograniczenia wypłaty 500 plus do poziomu sprzed jej rozszerzenia (na pierwsze dziecko) - twierdzą eksperci, m.in prof. Jerzy Hausner, były wicepremier, minister gospodarki, minister rodziny i członek Rady Polityki Pieniężnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zawieszenie 500 plus ma wspomóc polską gospodarkę w czasie kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa

Cały "Alert Gospodarczy" można przeczytać na stronie Open Eyes Economy Summit (OEES). Powstał z inicjatywy OEES oraz Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne doniesienia. Nie żyje zasłużony polski lekarz, uratował życie i zdrowie dziesiątkom osób
2. Podano prawdopodobną przyczynę śmierci aktora ”Barw Szczęścia”. Zmarł na oczach dzieci

Zdaniem 13 specjalistów w niedalekiej przyszłości Polskę czeka nowelizacja ustawy budżetowej, w ramach której dojdzie do wyraźnego ograniczenia wydatków m.in. na 500 plus i dodatkowe emerytury. Wielu Polaków zgadza się z tymi postulatami, jak podaje "Super Express", ponad połowa jego czytelników poparła pomysł zawieszenia świadczenia 500 plus.

- Bez tego duża część przedsiębiorstw nie będzie w stanie kontynuować swojej działalności. To spowoduje, że do dramatycznych problemów związanych z narastającymi skutkami epidemii, dojdą katastrofalne następstwa społeczne i ekonomiczne, które spotęgują konsekwencje zdrowotne - przekazali ekonomiści.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny radzi. Jak bezpiecznie kupować i spożywać pieczywo w czasie epidemii?
  2. Marcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bić
  3. Porażające wieści dla polskich rodzin, wiele osób się wścieknie. 500 plus zawieszone?
  4. 5-latek chory na koronawirusa zadał mamie porażające pytanie. Zalała się łzami, teraz błaga tylko o jedno
  5. Już są. Na kontach emerytów pojawiły się pieniądze, wiadomo ile
  6. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News