Częstochowa. 41-latek został zatrzymany przez policję, po tym jak zdenerwowany opóźnianiem odjazdu pociągu zaatakował potrąconego przez pociąg oraz maszynistę. Mężczyzna był pasażerem pociągu IC ŚLĘŻA 16107 relacji Wrocław – Warszawa.

Pociąg niegroźnie potrącił pijanego mężczyznę, który przechodził przez tory i zachwiał się schodząc z torowiska. Obrażenia mieszkańca Częstochowy były drobne – doszło jedynie do stłuczenia ręki. Jednakże, w wyniku potrącenia opóźnił się odjazd pociągu co zdenerwowało jednego z pasażerów.

Do incydentu doszło, gdy oczekiwano na przyjazd służb. Policjanci poinformowali, że pasażer zaatakował leżącego mężczyznę.

– Sprawca szarpał rannego, uderzał nim o torowisko. Widząc tę sytuację, zainterweniował maszynista. W odwecie, został znieważony przez sprawcę, który też użył siły wobec maszynisty. 

41-latek wrócił do pociągu i czekał na odjazd. Gdy na miejsce przybyła policja, mężczyzna miał znieważyć funkcjonariuszy oraz stawiać czynny i bierny opór. Nie znamy relacji zatrzymanego.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rynek-kolejowy.pl

 

...

Zobacz również

Zobacz również