Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRIS, aż 30 procent Polaków boi się zwycięstwa Andrzeja Dudy. Na drugim miejscu nie jest prezydent Komorowski, a Janusz Korwin-Mikke, którego prezydentury obawia się 25% obywateli. 

Prezydent Bronisław Komorowski zajął w badaniu IBRIS trzecie miejsce. Perspektywa jego kolejnej kadencji budzi strach u 23% Polaków. Tuż za niechlubnym podium jest Janusz Palikot, którego obawia się 19% respondentów.

Piąte miejsce w rankingu należy do Magdaleny Ogórek (13 proc.), a kolejne do Pawła Kukiza, któremu wielce niechętnych jest 11 proc. respondentów. 8 proc. badanych obawia się zwycięstwa Jacka Wilka a po 7 procent „oddało głos” na Adama Jarubasa oraz Mariana Kowalskiego.

Stawkę zamykają Grzegorz Braun (6 proc.) oraz Paweł Tanajno (6 proc.) Ci ostatni zapewne tym razem cieszą się z bycia na samym końcu sondażu.

Badanie wskazuje również na to, że co czwarty Polak nie obawia się zwycięstwa żadnego kandydata.

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.