3 miliony dzieci bez 500 plus. Wszyscy tracą świadczenie od rządu

3 miliony dzieci bez 500 plus. Wszyscy tracą świadczenie od rządu

Pierwsze założenia programu 500 plus wyglądały całkiem inaczej. Jeszcze podczas kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość obiecywało dodatek wychowawczy w postaci zapomogi pieniężnej na każde dziecko. Teraz świadczenia nie dostaje prawie połowa dzieci!

Program Rodzina 500 plus w swojej pierwotnej formie zakładał 500 złotych miesięcznie dla każdego dziecka, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Plany jednak bardzo szybko się zmieniły, gdy PiS wygrał wybory. Już nie na każde dziecko, a na każde kolejne. Pierwsze dziecko może dostać świadczenie tylko wtedy, gdy dochód na członka rodziny nie przekracza 800 złotych. W wyniku tych założeń aż 3,2 miliony dzieci nie ma prawa do otrzymywania 500 plus!

Połowa dzieci w Polsce nie otrzymuje 500 plus. Szykują się dalsze zmiany!

Świadczenie otrzymuje 3,7 miliona dzieci, podczas gdy 3,2 miliona nie ma do tych pieniędzy dostępu. Jest to 46,2 procent osób poniżej 18 roku życia.
- Podczas kampanii wyborczej ze strony partii PiS padła obietnica stworzenia programu 500 plus dla każdego dziecka. Po wyborach program został tak skonstruowany, że świadczenie 500 plus przysługuje na każde dziecko jedynie w rodzinach, w których dochód na członka rodziny nie przekracza określonej w programie kwoty (800 zł - red.). W pozostałych co najmniej jedno pozostaje bez dotacji - mówi była minister edukacji narodowej. Opozycja już teraz ma plan, jak wyrównać te olbrzymie braki. Żadna partia nie zamierza zlikwidować świadczenia, jednak pomysłów na modyfikacje jest kilka. - Ja powiedziałem bardzo wyraźnie, że PiS nie zrealizował swojego programu wyborczego, który miał wpływ na wynik wyborów, czyli programu 500 plus, ponieważ obiecywał pieniądze na każde dziecko. Wyrównamy ten program, skorygujemy go i przeznaczymy pieniądze także na pierwsze dziecko, ponieważ to jest kluczowe dla poprawy sytuacji demograficznej – mówił Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej w kwietniu 2017 roku. Wskazał on również na poważny problem społeczny - osoby, które są beneficjentami programu, przestają pracować. Ten problem próbuje rozwiązać także Nowoczesna. Członkowie tej partii planują wprowadzić 250 złotych na każde dziecko, jednak kwota ta byłaby wprowadzona w formie ulgi podatkowej. Warunkiem byłoby stałe zatrudnienie przynajmniej jednego rodzica. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To już koniec Dudy? PiS ma plan na zniszczenie prezydenta
  2. Donald Tusk zawiódł się na Polakach. Wbili mu nóż w plecy
  3. Masz konto w jednym z tych banków? Ta aplikacja może wyczyścić twoje konto
  4. Mimo obietnic, chcą utrzymać okrutny przemysł futrzarski
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News