29-latek poddał się eutanazji. Odpowiedzialna za to eks przed sądem

29-latek poddał się eutanazji. Odpowiedzialna za to eks przed sądem Źródło:

Szok, łzy i niedowierzanie. Mark Van Dongen 29-latek holenderskiego pochodzenia poddał się eutanazji w klinice w Belgii. Odpowiedzialnej za to byłej dziewczynie, 48-letniej Berlinah Wallace postawiono zarzut zabójstwa.

Mark i Berlinah byli w związku przez pięć lat. Mieszkali razem w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Jednak Van Dongen poznał nową kobietę i postanowił zostawić dla niej dotychczasową partnerkę.

Furia odrzuconej kobiety

Kobieta wpadła w szał. Obudziła byłego już partnera w nocy. "Jeśli ja cię nie mogę mieć, to nikt nie będzie cię miał"- wykrzykiwała. Śmiejąc się przeraźliwie wylała na niego szklankę z kwasem siarkowym. Mark wybiegł z domu w samej bieliźnie i nawoływał o pomoc. Poparzonemu mężczyźnie pomogli sąsiedzi, którzy wezwali karetkę.

Błaganie o śmierć

Oparzenia były głębokie i rozległe, objęły aż 25% ciała. Kiedy Holender zobaczył w szpitalu swoje odbicie, błagał lekarzy, żeby go zabili. Krzyczał, że nie chce już dłużej żyć z takim wyglądem. Prosił również o sprawdzenie, czy jego nowa partnerka jest bezpieczna. Obawiał się, że ogarnięta furią odrzucona kobieta może skrzywdzić także ją.

Depresja mężczyzny

Poparzenia spowodowały paraliż od szyi w dół. Holender stracił nogę, lewe oko, a w prawym zdiagnozowano znaczny uszczerbek. Nie mógł mówić przez 4 miesiące. Hospitalizacja trwała 14 miesięcy. Mimo to stan fizyczny Marka nie ulegał poprawie, a psychiczny ciągle się pogarszał. 29-latek stwierdził, że nie może i nie chce dłużej tak żyć i poprosił o eutanazję. Lekarze, którzy go wielokrotnie przebadali, zgodzili się z nim. Według ich opinii prośba o eutanazję była uzasadniona. Na ostatnie tygodnie życia mężczyzna wrócił do domu. Wymagał całodobowej opieki, więc zajął się nim ojciec.

Przedśmiertne taśmy obciążające byłą partnerkę

29-latek zmarł po 15 miesiącach od oblania silnie żrącym kwasem. Śledczy uznali, że Berlinah bezpośrednio przyczyniła się do śmierci i postawili jej zarzuty morderstwa. Dowodem w jej sprawie są nagrania video, które Van Dongen nagrał przed śmiercią. Opowiedział o ataku i zazdrości byłej partnerki.

Pogrążyła ją historia wyszukiwania

48-latka nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Utrzymuje, że była pewna, że w szklance jest woda. W toku śledztwa na jaw wyszły jej kłamstwa. Sprawdzono jej komputer. Z historii przeglądania wynika, że kobieta kupiła silnie żrący kwas przez internet na Amazonie. Wcześniej oglądała zdjęcia ofiar poparzeń chemicznych i wyszukiwała odpowiedzi na pytanie, czy można umrzeć po wypiciu kwasu siarkowego.
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News