Reprezentacja Rosji nie przysporzyła swoim fanom wielu powodów do radości podczas tych Mistrzostw Europy. Rosjanom nie udało się zwyciężyć w ani jednym meczu, co doprowadziło do nieuniknionego pożegnania z turniejem. Fatalna postawa drużyny rozczarowała i przygnębiła tamtejszych fanów.

Do prawdziwego skandalu doszło jednak dopiero, kiedy dwóch piłkarzy rosyjskiej kadry – Alieksandr Kokorin i Pawieł Mamajew, zostało nagranych w jednym z najdroższych klubów nocnych w Monako. Kokorin i Mamajew, przy dźwiękach hymnu Federacji Rosyjskiej, palą fajkę wodną i fundują gościom znajdującym się w lokalu szampana Armand de Brignac. Jedna butelka wspomnianego trunku kosztuje około 500 euro. Alieksandr Kokorin miał wydać na szampana łącznie… 250 tysięcy euro.

Zachowaniem piłkarzy są zdegustowani rosyjscy fani. Pomimo tak rozczarowującej postawy na EURO, piłkarze świętują, wydają gigantyczne sumy pieniędzy w najdroższych lokalach, palą tytoń i piją alkohol.

Na wybryki Kokorina i Mamajewa zareagowały również władze ich klubów. Kokorin, grający na co dzień w petersburskim Zenicie, został ukarany karą finansową oraz przesunięty do drużyny rezerw. Zarząd zapowiada, że to dopiero początek konsekwencji. Władze klubu twierdzą, że Kokorin swoim zachowaniem psuje reputacje drużyny oraz całej rosyjskiej kadry.
Kierownictwo klubu FK Krasnodar, w którym gra Pawieł Mamajew, zdecydowały się na przesunięcie piłkarza do drużyny juniorów. Generalny dyrektor zespołu, Władimir Chaszig, obiecał, że ukarze Mamajewa dodatkową karą pieniężną.

Średnie miesięczne wynagrodzenie na terenie Federacji Rosyjskiej wynosi około 500 euro – właśnie tyle kosztowała jedna butelka szampana Armand de Brignac. Rosjanie zamówili ich łącznie 500.

https://www.youtube.com/watch?v=v-BOcPtqCFQ

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Józefowicz, źródło: sport-express.ru

...

Zobacz również