Prezydent Gdańska oskarżony! Bierze się za niego prokuratura

Prezydent Gdańska oskarżony! Bierze się za niego prokuratura Źródło: fot. youtube.com/Paweł Adamowicz

Prezydent miasta Gdańska, Paweł Adamowicz po raz kolejny stanie przed sądem w sprawie, w której już raz został skazany. Za polityka wzięła się prokuratura, która jak z rękawa wyciąga kolejne oskarżenia. Tym razem proces może nie skończyć się tak dobrze dla samorządowca co poprzednio.

Sprawa przeciw Adamowiczowi ciągnie się już od lat. W 2013 roku dopatrzono się nieprawidłowości w jego oświadczeniach majątkowych z lat 2010-2012, w których wedle ustaleń śledczych nie zawarł ogromnej części swojego majątku. W 2015 roku sąd wydał wyrok, uznając prezydenta za winnego zarzucanych mu czynów. Adamowicz musiał wówczas zapłacić karę w wysokości 40 tys. złotych. Agenci CBA i Prokuratura postanowili wznowić dochodzenie, gdyż ich zdaniem samorządowiec ukrył dużo więcej, niż uprzednio ujawniono. Centralne Biuro Antykorupcyjne jest przekonane, iż prezydent Gdańska zataił przed Urzędem Skarbowym trzy mieszkania i pieniądze o łącznej wysokości 180 tys. złotych. Oskarżony wydał już oświadczenie w tej sprawie.

Paweł Adamowicz uważa proces za czysto polityczny!

Rządzący Gdańskiem od 20 lat polityk w złożonym przez siebie oświadczeniu, stwierdził, iż proces i prowadzące go instytucje są politycznie nakierowane i z racji swoich powiązań zdeterminowane, by wydać jak najbardziej niekorzystny wyrok. - Jak już wcześniej mówiłem, im bliżej wyborów, tym bardziej można się spodziewać kreowania przez podporządkowaną politycznie prokuraturę kolejnych spraw i wątków dotyczących mnie lub urzędu miasta. Nie mogę odnieść się do decyzji prokuratury, bo prokuratura nie przedstawiła żadnego pisemnego uzasadnienia swojej decyzji. Uzasadnienie ma być za jakiś czas - powiedział. Adamowicz utrzymuje również, iż kolejne oskarżenia są bezpodstawne. - Jak rozumiem po 2 latach pracy prokuratura wrocławska znalazła nowy wątek w sprawie oświadczeń majątkowych - sprawy, która od dawna znajduje się w sądzie. Przypomnę, że w grudniu prokuratura wrocławska postawiła zarzuty w sprawach podatkowych, mimo że nie zakończono postępowań żadną ostateczną decyzją podatkową, która mogłaby być podstawą do postawienia tych zarzutów - dodaje. ZOBACZ TAKŻE:
  1. 500 plus nie tylko dla dzieci! PiS wprowadza zdumiewające zmiany
  2. Morawiecki ma dla was prezent. Ta grupa oszczędzi bardzo dużo pieniędzy
  3. Międzynarodowe UPOKORZENIE! Trump potraktował Dudę jak śmiecia
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News