Naukowcy przerażeni. 150 trzęsień ziemi w 24 godziny

Naukowcy przerażeni. 150 trzęsień ziemi w 24 godziny Źródło: fot. wikimedia.org

Seria aż 150 małych trzęsień ziemi w ciągu ostatniej doby przeraziła naukowców i sejsmologów. Ich czarna wizja dotycząca ogromnego kataklizmu staje się coraz bardziej prawdopodobna. O sprawie informowały już wiele miesięcy temu polskie media, m.in. TVN24.

Trzęsienie ziemi jest jednym z najbardziej niszczycielskich kataklizmów. Może ono zniszczyć całe miasta, regiony, a nawet kraje. O morderczej sile ruchów płyt tektonicznych przekonaliśmy się np. w 2011 roku, gdy u wybrzeży japońskiej wyspy Honsiu w ich wyniku powstała fala, która sparaliżowała cesarstwo i doprowadziła do katastrofy naturalnej. Rok wcześniej podobnej katastrofie uległo Haiti. Jeden z najbiedniejszych krajów na świecie do dziś w pełni nie podniósł się z zadanych wówczas strat. W misji stabilizacyjnej uczestniczyło wiele państw w tym Polska, która na rzecz karaibskiej republiki przekazała dziesiątki tysięcy dolarów i pomoc ratowników. Teraz podobny kataklizm może nastąpić na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Nad wielkim trzęsieniem mającym zatopić ten pas ziemi naukowcy dyskutują już od lat. Ostatnie wydarzenia zdają się potwierdzać ich makabryczne teorie.

TVN24 już trzy lata temu pisał o możliwej katastrofie

W ciągu ostatnich 24 godzin na wyspie Vancouver w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska i jej okolicach zanotowano aż 150 wstrząsów. Większość z nich nie była silna, osiągając około 3 stopni w skali Richtera. Taka aktywność w regionie zwanym Cascadią może niepokoić, gdyż tam właśnie przewiduje się trzęsienie, które może zatopić całe zachodnie wybrzeże USA i Kanady. Ten obszar jest bardzo aktywny sejsmicznie, a ew. tragedia wywoła falę tsunami, która z ogromną siłą przedarłaby się przez Ocean Spokojny, zmiatając wszystko na swojej drodze. Jak już w 2015 roku donosił TVN24, brzeg w tamtym rejonie obniżyłby się o 10 metrów, a tsunami osiągnęłoby długość 1130 kilometrów. Śmierć czekałaby dziesiątki tysięcy osób, a dom straciłyby kolejne setki tysięcy. W serwisie YouTube Pacific Tsunami Warning Center opublikowało nawet film, obrazujący prawdopodobny przebieg kataklizmu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. 11,5 miliona Polaków może się cieszyć! Dostaną więcej pieniędzy
  2. Konferencja WWF. Ocalić Ducha Gór
  3. Strzelanina pod polską podstawówką! Dzieci uciekały przerażone
źródło: interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News