Ogromne zamieszanie wokół 13 emerytury. Polacy są oburzeni decyzją PiS

Ogromne zamieszanie wokół 13 emerytury. Polacy są oburzeni decyzją PiS Źródło: Pixabay.com

Emerytura ekstra, czyli trzynaste świadczenie w roku obiecane na ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, ma wejść w życie najpóźniej w maju tego roku. "Super Express" dowodzi, że wielu Polaków jest zdziwionych formą "ukłonu" w stronę seniorów. Dlaczego?

Trzynasta emerytura to jedna z ważniejszych obietnic prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zgodnie z zamiarami partii rządzącej "trzynastki" dla emerytów mają być wypłacane od maja tego roku. Padły już nawet deklaracje wcześniejszych świadczeń - już od kwietnia.

Trzynasta emerytura już od maja. Polacy nieprzekonani do obietnicy PiS

Media sondują dziś nastawienie Polaków do obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Nie inaczej jest w przypadku dodatkowych emerytur, których koszt pokryje w końcu pracujący podatnik. Wysokość trzynastej emerytury będzie identyczna dla wszystkich. Świadczenie będzie równe emeryturze minimalnej, która w tym roku wynosi 1100 złotych brutto. 

Dziennik "Super Express" postanowił zrobić rozeznanie wśród Polaków na temat trzynastych emerytur. Wyniki mogą zaskakiwać. 

Okazuje się, że na rozwiązanie proponowane przez PiS zgadza się dziś 60 proc. pytanych przez tabloid. To dużo, niemniej odsetek przeciwnych rządowej propozycji jest blisko 40 proc. ankietowanych. Dwóch na pięciu pytanych przyznało, że dodatkowe świadczenia nie powinny być wypłacane wszystkim na równi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Prawie 40 proc. ankietowanych stwierdziło, że wysokość trzynastej emerytury powinna być taka sama, jak świadczenie pobierane przez daną osobę. Oznaczałoby to, że ktoś, kto otrzymuje 2000 złotych emerytury dostałby trzynastkę o tej samej wartości - czytamy w "Super Expressie".

Czytamy też, że co czwarty ankietowany uznał, że ekstra emerytura powinna przysługiwać tylko tym emerytom ze świadczeniami poniżej 2 tysięcy złotych. Ok. 14 proc. pytanych uznało, że dodatki emerytalne należą się osobom, które na jesień życia pobierają mniej niż 3 tys. zł. 

Poza trzynastą emeryturą, wynoszącą na rękę niecałe 900 zł, najstarsi Polacy mogą dziś liczyć również na zrewaloryzowane świadczenia. Od 1 marca wypłacane są o kilkadziesiąt złotych wyższe niż w poprzednim roku. Łącznie do kieszeni emerytów wpadnie w tym roku średnio ok. 1,5-1,6 tys. zł "na rękę".

Jak więc widać, spora część Polaków jest wręcz oburzona decyzją PiS o równym przyznawaniu świadczeń wszystkim w takiej samej wysokości. Sondaże mogą być ważne dla partii rządzącej, która to w każdej chwili może zdecydować się o modyfikacji ważnego projektu.

  1. Miażdżąca promocja w Rossmannie. Ludzie będą walić drzwiami i oknami
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Bogumiły Wander. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi 
  3. Tragedia. Nie żyje 33-letnia uczestniczka "The Voice"
  4. Olga Kalicka pokazała zdjęcie, jak karmi piersią. Obrzydzeni internauci: „Czekam aż będzie moda na pokazywanie klocka”
  5. Cyklon Bennet nad Polską! Są ranni, ogromne zniszczenia, tysiące osób bez prądu
  6. Ogromne zamieszanie wokół 13 emerytury. Polacy oburzeni decyzją PiS
  7. "Słoma z butów, chamstwo!" Wściekli widzowie w furii atakują Polsat

źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu