12 listopada wolny od pracy? Rozmowy nad tym dniem trwały bardzo długo i wywoływały ogromne emocje zarówno wśród polityków, jak i obywateli. Padło wiele głosów, według których ustawa jest niedopracowana i organizowana na ostatnią chwilę, teraz jednak podano ostateczną decyzję podjętą przez Sejm. 

12 listopada wolny od pracy? Spekulacje trwały bardzo długo, obywatele z niepokojem czekali na podjęcie ostatecznej decyzji, lecz ciągle pojawiały się nowe przeszkody. Rząd był ostro krytykowany, lecz nie za sam pomysł, a przez to, jak wyglądały przygotowania do wprowadzenia ustawy – na ostatnią chwilę, zawierającą wiele błędów i totalnie nieprzemyślaną na wszystkich możliwych płaszczyznach.

Dziś jednak doszło do głosowania Sejmu, w którym zapadła oficjalna decyzja, na którą od kilku dni czekali wszyscy Polacy. Pod głosowanie poddano również trzy poprawki Senatu, które wprowadzone zostały już 26 października.

12 listopada wolny od pracy?

Okazuje się, że Sejm ostatecznie przyjął ustawę i 12 listopada będzie wolny jako Święto Narodowe z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W pierwotnej wersji ustawa uchwalona została przez sejm już 24 października, a sam pomysł motywowany był tym, iż 11 listopada wypada w tym roku w niedzielę.

Przegłosowano również poprawkę Senatu, zgodnie z którą obowiązywał będzie wtedy również zakaz handlu, wszystkie sklepy zostaną więc zamknięte. Odbyć się mają za to zaplanowane zabiegi przeprowadzane w państwowych placówkach oraz czynne będą apteki, funkcjonować będą też służby mundurowe, lekarze i pielęgniarki oraz cały transport publiczny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służba Ochrony Państwa kompromituje Polskę! Tragiczne wpadki formacji

Głosowanie nad poprawkami senatu

Do przegłosowywanej ustawy dołączone były trzy poprawki Senatu. Pierwsza z nich skreślała preambułę ustawy, kolejna zamieniała wstępne określenie 12 listopada z „uroczystego Święta Narodowego” na „Święto Narodowe z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”, a ostatnia dotyczyła zakazu handlu.

Posłowie zadecydowali, że wszystkie te poprawki wejdą w życie. Tak przygotowana ustawa trafić ma teraz do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy, lecz już jest wiadomo, iż głowa państwa swój podpis złoży – poinformował o tym już kilka dni temu rzecznik Błażej Spychalski. Jego zdaniem parlament podjął „słuszną i oczekiwaną przez Polaków inicjatywę”.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. „PiS ma ogłosić STAN WYJĄTKOWY w Warszawie!” Furia po zakazie Marszu Niepodległości
  2. Będą zamieszki?! Jest ZAKAZ Marszu Niepodległości w Warszawie
  3. Organizują zadymę stulecia! HGW i Morawiecki usłyszeli straszne słowa
  4. Znaki zodiaku powiedzą ci, z kim stworzysz najsilniejszą PRZYJAŹŃ
  5. DELFIN PODPŁYNĄŁ DO NURKA, BŁAGAŁ O POMOC. SZOKUJĄCY FINAŁ

Tajemnicze córki Putina, które on stara się ukryć przed światem [ZDJĘCIA]