UDOSTĘPNIJ
fot. youtube / montoslaw

Jeszcze przed 13 grudnia liderzy partii rządzącej oraz opozycji zapowiadali ogromne tłumy na swoich marszach. Na marsz organizowany przez obóz władzy miało przybyć przynajmniej 25 tysięcy osób, na marsz KOD-u 30 tys. W rzeczywistości w obydwu wydarzeniach uczestniczyło o wiele mniej osób.

Politycy formacji Jarosława Kaczyńskiego zapowiadali, że w organizowanym przez nich marszu z okazji rocznicy wprowadzenia w komunistycznej Polsce stanu wojennego weźmie udział przynajmniej 25 tysięcy zwolenników obozu władzy.

Szacunki polityków okazały się – delikatnie mówiąc – drastycznie zawyżone, ponieważ na marszu Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się niecałe 3 tysiące osób.

Z kolei jak przekonywali przed 13 grudnia liderzy Komitetu Obrony Demokracji, w ich wydarzeniu miało wziąć udział co najmniej 30 tysięcy osób.

Tutaj ostateczne szacunki się jednak różnią. KOD przekonuje, że 13 grudnia maszerowało w ich manifestacji zapowiedziane 30 tysięcy osób, jednak jak przekonuje minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak – w marszu KOD wzięło udział zaledwie 5 tysięcy osób.

Z kolei rzecznik stołecznego ratusza zapewnia, że w marszu KOD uczestniczyło ok. 25 tysięcy osób, a w marszu PiS niecałe 3 tysiące.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również