UDOSTĘPNIJ
fot. flickr.com

Podwładni ministra sprawiedliwości donoszą, że tak wściekły nie był już dawno. Po ostatnich wydarzeniach odwołał prokuratora oraz zapowiada rychłą zmianę prawa.

Wściekłość ministra wywołała sprawa brutalnie zgwałconej 26-latki z Łodzi, która po ucieczce od swoich oprawców trafiła do szpitala. Mimo to wkrótce zmarła.

Nie ma mojej zgody ani zrozumienia dla braku empatii dla ofiar okrutnych przestępstw – stwierdził Zbigniew Ziobro.

Jego zdaniem łódzka prokuratura zbagatelizowała sprawę. Właśnie dlatego odwołał zastępcę prokuratora prokuratury rejonowej, w której prowadzona jest sprawa zmarłej 26-latki.

Nie można godzić się na to, aby prokuratura postępowała w sposób bezduszny, na traktowanie sprawców po macoszemu, na stosowanie wobec nich taryfy ulgowej. (…) Prokuratura musi być twarda i bezwzględna wobec katów – stwierdził prokurator generalny.

Zapowiada on również zwiększenie kar dla sprawców przestępstw na tle seksualnym. Domaga się także zaostrzenia kary dla prześladowców tragicznie zmarłej 26-latki.

To pokazuje, jak bardzo potrzebujemy reformy izby dyscyplinarnej, podniesienia profesjonalizmu i zasad etycznych – dodał Zbigniew Ziobro.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również