UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia/Piotr Drabik

Artur Zawisza oraz Robert Winnicki z Ruchu Narodowego zostali skazani przez warszawski sąd za „podżeganie do stosowania przemocy wobec policji” podczas jednej z manifestacji antyrządowych w 2014 roku. Po uprawomocnieniu się wyroku Winnicki straci mandat poselski.

Jak stwierdził warszawski sąd, Artur Zawisza i Robert Winnicki nawoływali do stosowania przemocy wobec funkcjonariuszy policji w celu uniemożliwienia im podjęcia działań mających zapobiec manifestującym wtargnięcie na teren Sejmu. Winnicki, przy pomocy megafonu, miał podżegać manifestujących do przerwania siłą kordonu policji. Wydarzenia miały miejsce podczas jednej z antyrządowych manifestacji narodowców w czerwcu 2014 roku.

Decyzją warszawskiego sądu poseł Kukiz’15 Robert Winnicki został ukarany grzywną w wysokości 2,250 złotych a jego partyjny kolega, Artur Zawisza karą finansową w wysokości 2 tysięcy złotych.

W momencie gdy wyrok się uprawomocni, Robert Winnicki straci mandat poselski. Według obowiązującego prawa poseł traci mandat, jeśli w trakcie trwania kadencji uprawomocni się wyrok skazujący za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.

Robert Winnicki dostał się do Sejmu z list Kukiz’15, z okręgu legnickiego.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wyborcza

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł