UDOSTĘPNIJ

Nie od dziś wiadomo, że wyroki w Polsce dziwią. Jednakże, jak zauważył portal Głos Gminny, komentarze do ostatnich głośnych orzeczeń sądów wskazują, że przepisy prawne i ich stosowanie przez wymiar sprawiedliwości rozmijają się ze społecznymi odczuciami na temat wagi przestępstw. 

Za rzucenie tortem w sędzię decydującą o losie generała Czesława Kiszczaka, wymiar sprawiedliwości skazał Zygmunta Miernika na 2 miesiące pobytu w więzieniu. Sąd uznał, że mężczyzna „ugodził sędzię Annę Wielgolewską w tył głowy tortem” i w ten sposób ją poniżył. Za nazwanie jej „czerwoną szmatą” Miernik otrzymał dodatkowe 2 tygodnie w areszcie. Podczas odczytywania wyroku z sali dochodziły okrzyki „Białoruś”.

Wyrok nie szokowałby, gdyby nie porównania do kar otrzymywanych przez sprawców znacznie poważniejszych przestępstw takich jak choćby gwałt zbiorowy na nieletniej. Takowy miał miejsce w Pietrzykowicach w grudniu 2013 roku. Sprawcy otrzymali kary od roku i trzech miesięcy więzienia do dwóch lat, aczkolwiek… w zawieszeniu na pięć lat. Muszą również zapłacić niewielkie grzywny i odszkodowanie po 2 tysiące złotych dla poszkodowanej.

Wyrok został publicznie potępiony, a sprawie przyjrzał się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który uznał, że kary są skandalicznie niskie i należy interweniować. Pikanterii dodaje fakt, że jeden ze skazanych to syn lokalnego działacza PSL.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMinisterstwo Zdrowia chce likwidacji tanich aptek. Wzrosną ceny leków
Następny artykułW okolicach Czarnobyla powstanie wyjątkowy rezerwat
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również