UDOSTĘPNIJ
fot. Pexels, Wikimedia/ Sanskrit Bandit, Piotr Drabik

Sympatie polityczne Polaków zmieniają się jak w kalejdoskopie. Ostatni sondaż dotyczący zaufania publicznego zaskakuje. Na podium pojawiły się dwie nowe osoby. Jedną z nich jest znana pani polityk z opozycyjnej partii.

To prawdziwy zwrot w preferencjach politycznych Polaków. Według ostatniego sondażu IBRiS, przeprowadzonego dla „Onet.pl”, największym zaufaniem w kraju cieszy się Andrzej Duda. „Zdecydowanie ufa” mu 21,1 proc. osób, a „raczej ufa” 17,5 proc. pytanych. Co ciekawe, prezydent ma jednocześnie spore grono przeciwników. Aż 28,4 proc. ankietowanych przyznało, że „zdecydowanie mu nie ufa”.

Andrzej Duda na pierwszym miejscu tego rankingu nie jest niespodzianką. Zaskakują jednak dwa kolejne miejsca na podium. Drugą osobą po prezydencie, której najbardziej ufają Polacy jest Mateusz Morawiecki. Wicepremierowi „zdecydowanie ufa” aż 18 proc. pytanych a 15,2 proc. „raczej ufa”.

Największym zaskoczeniem w sondażu jest debiut… Kamili Gasiuk-Pihowicz! Posłanka najprawdopodobniej zyskała popularność na fali sporu wokół ustawy o Sądzie Najwyższym. „Zdecydowanie ufa” jej 16,1 proc. ankietowanych a 15,2 proc. „raczej ufa”.

źródło: dziennik.pl

ZOBACZ TAKŻE

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również